[]

tercüme yardımı

Selamlar legal bir metin için yardıma ihtiyacım var. Burada özellikle 2. maddeyi tam anlayamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Justified reasons for resigning from studies include the following circumstances:
1) a refusal to grant a visa as defined in the Act of 12th December 2013 on Foreigners,
provided that not having a visa is a real obstacle to beginning/continuing the studies,
2) lack of possibility to obtain a decision regarding the granting of a visa, provided that
not having a visa is a real obstacle to beginning/continuing the studies and provided
that the candidate submits a document that confirms that he or she has not applied for
a visa, the process of applying is not pending and that he or she is not waiting for a
decision to be issued by a consulate,

 
2. maddede diyor ki, vize başvurusunda bulunmuş ancak başvuruda bulunduğunu, konsolosluktan vize başvurusuna istinaden cevap beklediğini kanıtlayamayan kişiler ya da vize başvurusunda bulunmamış kişiler bununla alaklı yasal dökümanları ibraz edemediği müddetçe öğrenci kapı dışarı edilebilir.


  • levendis  (11.10.22 19:08:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.