C Harddiskte Yeterli Boş Alan Kalmaması

Merhaba. C harddiskte boş alan 600 kb görünmekte. Normal boyut 95,3 gb olarak görünmekte. Ben bu gereksiz çer çöpü nasıl temizleyebilirim? C'de yüklü oyun vs. yok. Komplike programlar da yok.

Bu www.jam-software.com
ya da şu windirstat.net
yardımcı olur.
  • archmage mahmut  (10.10.22 01:21:57)
Yapmışsınızdır ama yapmadıysanız önce çöpü boşaltın.

  • kibritsuyu  (10.10.22 07:52:49)
ccleaner
www.ccleaner.com
Ve yine sürücüdeki dosyaları boyutlarına göre görmek için belirtildiği gibi
windirstat.net

Yalnız harddisk boyutunuz belirttiğiniz kadar küçük ise her şekilde sorun yaşarsınız gibi geliyor.
  • yeninesiltupcu  (10.10.22 08:51:48)
Büyük ihtimalle eski windows sürümleri büyük yer kaplıyordur. Standart windows temizleme aracını çalıştırın, ancak sistem dosyaları bölümünden eski windows sürmlerini temizle seöeneğini de işaretleyin.

Sonra önerilen diğer programlarla derin temizlik yaparsınız
  • akhenaten  (10.10.22 09:51:50)
Bir de bazen temp klasörü içerisinde durdukça şişen bir dosya oluyor, adını unuttum. Onu kontrol edin, bazen bazı programlar çok fazla şişiriyor bunu.

  • John Bloor  (10.10.22 11:41:03)
Teşekkür ederim cevaplar için. Bilgisayarım ekranına girince boş alanda farklılık oluyor. Bazen 400 mb, bazen 150 mb.. çoğu programı zaten d’ye yüklemiştim.

  • silah taciri  (10.10.22 12:56:11)