[]

nakit avans ile döviz alan var mı?

ve bu yüzden başınıza bir iş geldi mi?

malum, her nakit avans çekeceğimiz zaman "devam ederseniz döviz vs. almayacağınıza dair taahhüt vermiş olursunuz" uyarısı çıkıyor aylardır.


 
O uyarı torbacının müptezele "çok içme, bi' sakatlık olacak" demesi gibi tamamen formalite icabı, bankaların devlete "ben uyardım, gerisi beni ilgilendirmez" diyebilmeleri için yapılıyor. Parayı ATM'den çekip dövizi elden alsanız kim bilecek? Bunun takibi nasıl yapılacak?


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (09.10.22 02:22:22) 
orası öyle tabii ki ama ben bu işlemleri internet şubesinden yapanlar için soruyorum.

nakit avans çektim mesela. bir tane bir uygulamaya attım o parayı, 1-2 güne tekrar aynı bankaya çekmeyi düşünüyorum ve sonrasında dolar alacağım. bir sıkıntı olur mu acaba?
  • ahm1  (09.10.22 02:24:58) 
Denemediğim için bilmiyorum ama sizin kastettiğinizi farklı bankada yapmayı düşünürdüm. Mesela para A bankasından B bankasına EFT ile gönderilir, B bankasında da istenilen yatırım ürünü alınabilir.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (09.10.22 02:37:58) 
bu dediklerimizi de takip etmeleri çok kolay aslında. isteseler, peşine düşseler 2 dakikada her şeyi görürler. ama işte soru şu: peşine düşüyorlar mı acaba?


  • ahm1  (09.10.22 03:17:01) 
Henüz böyle bir vaka veya haber duymadım, demek ki henüz bir yaptırım olmadı.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (09.10.22 03:22:03) 
tipik bir akp yasasi iste. gerizekalica, uygulanamaz, akla ve mantiga aykiri.


  • baldur2  (09.10.22 04:16:22) 
Kredi çekerken de söylüyorlar, henüz başıma bir şey gelmedi


  • housedaki topal doktor  (09.10.22 10:44:04) 
pratikte uygulanması imkansıza yakın bir uyarı. parayı bir başka isme gönderip oradan tekrar eft aldığınızda kimse kağıt üzerinde bu sizin paranız diyemez. borcunuzu ödediniz yeniden borç aldınız gibi saçma bir savunma bile parayı artık kredi olmaktan çıkarır. kimse arkadaşınızın borcu ödenir ödenmez yeniden borç vermeyeceğini öne süremez. o artık arkadaşınızdan aldığınız borç. kara para aklama 101 gibi oldu ama bilgilendirme amaçlı yazdım yani.


  • elestirman  (09.10.22 11:55:02 ~ 11:55:43) 
git en kötü döviz burosundan al.


  • nuisance  (09.10.22 13:14:11) 
10 gün önce kredi kartından 200.000 tl nakit kredi çektim.
şubedende nakit olarak aldım tüm parayı.
kimse bana döviz çekemezsin falan demedi.
hemen yarısını dolar yarısını altın yaptım döviz bürosunda.
deseydide içimden küfreder, dışımdan "almam abla" der geçerdim.
  • aslindasorunumpsikolojik  (09.10.22 19:55:50 ~ 19:56:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.