ABD'den gelen elektronik alette priz

Merhaba,
Abd'den gelen bir mutfak aletinin burada çalıştırılabilmesi için linkteki adaptör yeterli mi? Voltajın farklı olması problem olur mu?
www.amazon.com.tr

Linki göremedim ama ABD'deki bir çok mutfak aleti sadece 120 V ile çalışıyor. Dolayısıyla voltaj dönüştürücü edinmeniz lazım. O da uzun vadede size çok sağlıklı bir çalışma performansı göstermeyecektir.

Edit: Linki şimdi gördüm eğer cihazda 120-240V yazıyorsa linkteki işe yarar.
  • piotr  (07.10.22 12:18:27 ~ 12:19:17)
Linkteki ürün sadece fiş tipini dönüştüren bir adaptör.

Voltaj ile ilgili asla bir müdahalesi yok.

ABD'den gelen ürün elektronik bir ürün ise yüksek ihtimal "input 100-240 volt" gibi bir ibare vardır ve çalışır.

Ama elektronik değil de içinde motor barındıran elektrikli bir ürün ise sadece 110 volt ile çalışır, onun için de voltaj düşürücü bir regülatör lazım.
  • John Bloor  (07.10.22 12:33:08)
Çok teşekkür ederim ikinize de.
@John Bloor
Bizim ürün stand mikser. Aşağıdakinin aynısı.
www.amazon.com

sizin söylediğinizden voltaj düşürücü gerekli olduğunu anlıyorum. Elektrik bilgim ampul değiştirmenin ötesinde olmadığından mazur görün. Voltaj düşürücü diye arattığımda aşağıdaki gibi hiç görmediğim şeyler çıkıyor:
www.amazon.com.tr

Bu şeyler direkt internetten alıp kullanabileceğim şeyler mi, yoksa bir servistir, elektrikçidir bulmak mı gerekir?
Teşekkür ederim yine.
  • stb  (07.10.22 13:08:50)
ilk yolladığın link mekanik adaptör sadece. macbook veya telefon şarjı gibi giriş seviyesi 95-265 volt arası olan cihazlar için. sendeki cihaza bağlarsan cihazın yanar.

diğer yolladığın link ise dc/dc dönüştürücü konuyla hiç alakası yok.

ihtiyaç duyduğun ürün ise 220/110 volt dönüştürücü. bu alet mecburen trafolu ve ağır/pahalı bir cihaz olacak. gücü de sizin mikserin gücünden bir %20 fazla seçilmeli. mesela mikser 800w ise bu dönüştürücü 1000w gibi olmalı.

not: mikser 500w gücündeymiş bu durumda min 500w tercihen 600w veya üzeri bir dönüştürücü seçmelisiniz.
  • orpheus  (07.10.22 13:38:33 ~ 13:42:05)
öncelikle cihazın etiketine bakın 120~240 yazıyorsa postunuzdaki fiş işinizi görürü.
Eğer etikette sadece 120 yazıyorsa (büyük ihtimal öyledir) o zaman aşağıdaki gibi bir ekipman almanız lazım. Bunu alırkende cihazın kaç Watt güç çektiği önemli. Bu değeri de cihazın etiketinden okuyabilirsiniz.

www.amazon.com.tr
  • piotr  (07.10.22 13:39:05)
amazon linkinde ki ürün 120VAC 500W gözüküyor, bunun için 110VAC-220VAC çevirici almak gerekir, ancak 500W üzeri bir çevirici ayrı bir mikser ebatlarında birşey olacaktır, bu şekilde kullanır mısınız, ona karar verin.

www.hepsiburada.com

  • sealth  (07.10.22 14:16:18)
Maalesef tuğla gibi ağır ve büyük bir dönüştürücüye ihtiyacınız var, verdiğiniz dönüştürücü elektronik ürünler için "DC to DC", sizin işinize yaramaz.

Yerli malı olan dönüştürücüler var, onlardan alabilirsiniz.

Mesela;

www.yesilkoyelektronik.com

www.hepsiburada.com
  • John Bloor  (07.10.22 15:29:46 ~ 15:34:24)
Şu linkte manueli var. 120V olduğu ve dönüştürücü ile kullanılmaması gerektiğini yazmışlar. Ha belki yine de sorunsuz olarak çalışır, kesin bilmek zor.
www.cuisinart.com

  • mikro patlama  (07.10.22 18:37:36)