[]

Lise öğrencilerine mesleki sunum - Frontend Development / Mobile App

Bir arkadaşım bir okulda bilgisayar öğretmeni. Okula konuşmacı olarak farklı meslek dallarından insanlar çağırıyorlarmış. Beni (front-end developer (backend bilgim de var)) ve başka ortak arkadaşımız olan UX designer'cı bir arkadaşı davet etti. biz de kabul ettik. iki ders saati süremiz var.

Ufak bi workshop yapmak istiyorum aslında. Sadece konuşmak istemiyorum. ilk ders tanıtım, ikinci ders workshop gibi düşündüm. iki kişi olduğumuza göre payıma düşen ders başına 20 dk gibi düşünülebilir. arkadaşla ortak bir şey yapmak istiyoruz ama hazırlık için zamanlarımız uymayacak gibi. o tasarım yapacak, ben koda dökeceğim gibi bir şey düşündük. süre çok çok kısıtlı. o yüzden baştan hazırlık yapacağım, hatta çocuklar için de önden bir şeyler oluşturacağım.

Yalnız bi nokta var, afiş hazırlanıp tanıtım yapılırken "Mobil uygulama tasarım ve geliştirme" yazmışlar. esas alanım web development olmasına karşın bir kaç aydır react native ile mobile app geliştiriyorum (daha doğrusu çalıştığım şirketteki mobile app projesindeyim bir sebeple). velhasıl, yanlış başlık atılması aklımdaki js+html+css ile temel bir web app yapma fikrini tekrar düşündürttü.

verdiğim bilgiler ışığında, hem çocuklara fayda sağlayacak, hem onları ve kendimi mutlu edecek nasıl bir sunum/workshop yapabilirim diye düşünüyorum.
fikriniz/öneriniz varsa paylaşın lütfen. ilk kez böyle bir etkinliğe davetliyim, kendim de heyecanlıyım. etkileyici olsun, uğraştığıma değsin istiyorum açıkçası.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.