CB adaylığında 100k oy meselesi

bu 100k oy nasıl toplanabilir ki teknik olarak?

e-imza ile olabiliyor mu? üsküdar meydanda, beşiktaş meydanda falan stant kurup yoldan geçenden oy toplamakla olabilecek bir şey mi?
ad soyad imza mı gerekiyor sadece? bi kişi isterse 100k kişiel data'ya zaten erişebilir tr'de. öyle değil mi?

teknik kısmını bilen varsa bi aydınlatırsa süper olur.

mersi.

bir değişiklik olmadıysa: adayın ysk ya başvurusundan sonra imza vereceklerin ilçe seçim kurullarına gidip imza vermesi gerekiyor. türkiye'de özellikle seçim gibi bir konuda kimse güvenemez dijital şeylere

  • anon1m  (07.10.22 04:52:08)
Alıntı;

"Cumhurbaşkanı olan kişinin milletvekili adayı olamayacağını düzenleyen teklife göre, 100 bin imzayla aday olacak kişi YSK’ye bizzat başvuru yapacak. Destekledikleri aday için imza atacak seçmenler de bizzat kayıtlı oldukları ilçe seçim kurullarına giderek işlemlerini yapacak."
  • John Bloor  (07.10.22 10:20:44)
Aday kendisi stand açıp imza toplamayacak tabii ysknın birimlerine başvuru yapılıyor da sorunuzu görünce ben de açıp baktım;

6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununun 8/A Maddesinin beşinci fıkrasında düzenlenmiş. Ordan okuyabilirsiniz.
  • AlsterWasser  (07.10.22 16:28:01 ~ 16:29:59)