Evde hangi ampül?

beyaz ışık sevenlerdeniz. şu tasarruflu ama led olanların kaç W olanı makbuldür.

edit: salon için soruyorum. 2 adet sarkıt avize var.

9w olanlar eski tip 65w olanlara denk ışık yayıyor, bu da 15-20 m² lik bir odaya yeter

  • freebird5406_2  (05.10.22 11:59:59)
6500k 14w philips kullanıyorum ben. şuan güncel seride verimlilik bi tık daha iyi sanırım 13w olmuş. ama eski 14w da yeni 13w da 1521 lumen.
ben normal duya çiftli duy taktım bu ampulden iki tane var aktif kullandığım kısımda. arkamda kalan tarafta da bir tane var

ben alırken piyasada trueforce serisi modellerden bulamamıştım şuan hepsiburada'da var mesela. çok aydınlık seviyorsan bunlardan da düşünebilirsin ama avizeye bağlı, sığmayabilir normal boyuttaki ampullere göre tasarlandıysa www.hepsiburada.com

standart ampul boyutlarındaki en parlak seçenek bu 1521 lumen olanlar.
bu 30w olan 4000 lumendi galiba. avize başına tek ampul kullanacaksan bundan çok ampul olacaksa 13-14w'dan alabilirsin. ha loş ortam seviyorsan 9w olanlardan alıp geçebilirsin tabi ama ben aydınlık seviyorum. evdeki tüm ampuller aynı 14w olanlardan, küçük odalarda da banyoda da tuvalette de mutfakta da...
  • konetsu  (05.10.22 16:41:26 ~ 16:49:20)