Pasaportun suresi bitmeden sureyi uzatma yada yenileme yapilabiliyor mu

Bu sorunun cevabini tam olarak bulamadim. 6 ay suresi kaldi pasaportun. Ve randevu sitesinde oyle bi secenek yok sadece yesil pasaport icin var.

Belki basina gelmis arkadaslar vardir 199 hattida dogru durust bisi soylemiyor surekli laf kalabaligi

  • Slynmaster  (03.10.22 15:17:10)
Süre uzatma diye bir şey yok. Yeni pasaport alıyorsunuz

  • elorelia  (03.10.22 15:18:16)
süre uzatımı olmuyordu, yeni pasaport almak gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. yakın zamanda değişti ise bilemem.

  • inheritance  (03.10.22 15:18:43)
Diger pasaport menusunden randevu verdi eleman. Nufus mudurlugune gittim problem cikti cok uzun anlatmiyayim.

Kimlikten randevu al dedi șef ne alaka ise
199 ise oyle bisey olmaz diyor bakalim artik :(
  • Slynmaster  (03.10.22 15:20:11)
@elorelia
@inheritance

Onuda denemistkm bu sefer kimliginiz kullanimda gibi hata veriyor sanirim 6 ay altini beklicem?
  • Slynmaster  (03.10.22 15:21:28)
bugün aynı sebepten ötürü gittim ben de. nüfus müdürlüğüne gittim, kimlik veya ehliyet değişimi şeklinde randevu al öyle gel dedi. gidip öyle yapacağım ben de.

  • roket adam  (03.10.22 15:26:27)
Tesekkur ederim bende oyle denicem heralde

  • Slynmaster  (03.10.22 15:29:52)
Ataşehir - ist nüfus müdürlüğündeki şef böyle dedi yani en azından farklı yerlerde nasıldır bilmiyorum :)

  • roket adam  (03.10.22 15:32:34)
@roket adam

Sizde yoksa diger pasaport secegiyle mi gittiniz yoksa girip sadece sordunuz mu
  • Slynmaster  (03.10.22 15:42:59)
Sadece gidip sordum bugün randevu almadan, nüfus şefi ile konuşturdular. Yarın için diğer seçeneği ile randevu aldım bakalım ne olacak göreceğim.

  • roket adam  (03.10.22 15:46:08)
Alma ben aldim gidince sayac sira vermedi git kimlikten randevu al dediler

  • Slynmaster  (03.10.22 15:47:01)
Allla allaaa kimlikte de randevu yok, ne malca bir durummuş bu. Yarın gidip ısrar ederim ben. Olmadı tekrar kimlikten de randevu alacağız yapacak bir şey yok :)

  • roket adam  (03.10.22 15:52:37)
Kartal'daki şef direkt alıyordu fakat gerekliliğiyle ilgili bir belge verdik biz (okul başvurusu).

Halihazırda pasaportu olanlar internetten randevu alamadığı için çoğu müdürlük direkt alıyor diye duydum (Kartal öyle yaptı, Sarıyer de öyle yapıyor) fakat bazı yerler kimlik vb. diye illa bi randevu al demiş demek ki.
  • nhk ni youkosu  (03.10.22 16:26:51)
Yarın 14:30'a tc kimlik kartı diye randevu aldım. Gelişmeleri aktaracağım :)

  • roket adam  (03.10.22 23:56:01)
Bugün 14:30 için kimlik randevusu alarak Ataşehir nüfus müdürlüğüne gittim.
Derdimi anlattım.
Paralarını ödemiştim.
Ek pasaport istediğime dair dilekçe doldurttular. 10 yıllık olacak şekilde ihtilaflı ülkelere seyahat içn ek pasaport istediğime dair dilekçeyi doldurdum. Başvurumu aldılar. Bu saatten sonra zamdan falan etkilenmezsin dediler ama pasaport hemen gelmiyor bir süre bekleme ihtimalin var dedi.
Şimdi biri ağustosa kadar geçerli, diğeri 2032ye kadar geçerli 2 pasaportum olacak yani.
  • roket adam  (04.10.22 15:16:19)
Bende hallettim tesekkur ederim bilgilendirdin bizleri kendine dikkat et

  • Slynmaster  (05.10.22 17:21:24)