[]

yurtdışı çıkış harç pulu

selam.

eşim ve benim ekim ayı içinde iki planlı yurtdışı gezimiz var. normalde internet bankacılığı ile alıyordum bu haracı.

300 olcak haberini okudum da şimdiden ikişer tane alsam koysam kenara oluyor mu? biliyor musunuz?

teşekkürler

 
oluyor istersen 100 tane al üzerinde tarih yok sadece köşesini yırtıyorlar işte


  • croswell  (03.10.22 14:50:26) 
bayadır somut pul almadım ben. o yüzden sisteme işliyorlar bankadan. pasaport kontrolünde polis görüyor. sonra demesin sen az para vermişsin git baştan al diye.


  • bir ileti paylastim  (03.10.22 14:51:58) 
15 tl'den 50'ye çıktığında pul da değişmişti o yüzden pasaport kuyruğunda yenisini aldırdılar bunu hatırlıyorum. ama şu anda durum nasıl olur bilmiyorum öngörmek zor. belli bi seri numarasından öncesi geçersiz vs derlerse şaşırmam.


  • roket adam  (03.10.22 15:27:34) 
ben deneyeyim. unutmazsam sonra yazarım buraya. 600 tl ye çıkınca en azından google'da bu duyuruyu görüp ona göre hareket eden olur :D

ben alayım bari en kötü farkını veririm, en iyi ihtimal 4 puldan 600 tl cebime kalır.
  • bir ileti paylastim  (03.10.22 15:45:38) 
telefonunuzda interaktif vergi dairesi olsun polis sorarsa oradan da gösterirsiniz dekontu. 50'den 150'ye çıkınca böyle gidenler oldu ekim ayı sorun olmaz bence ama 31 aralık 2022 sonrası yokuşa sürebilirler.


  • rosencruz  (03.10.22 16:39:10) 
Peki bu hikayedeki çakal ben miyim cidden?


  • bir ileti paylastim  (03.10.22 22:02:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.