filmekimi önerisi

biletler 75 lira olduğu için gitme hevesim azalsa da filmekimi'nde gözünüze kestirdiğiniz filmler varsa bir bakmak isterim.

Norveç yapımı ilgi manyağı(syk pike) ve kıtsal örümcek(holy spider) fena görünmüyor sanki.

  • formalite  (02.10.22 20:43:34)
Ben vizyona gelme ihtimali düşük filmleri yakalamaya çalışırım filmekiminde, izlemek için 5-6 ay bekleyemeyeceğim istisnai filmler yoksa.
Bu seneki seçkide beni çok heyecanlandıran böyle filmler olmadığı için şunlara bilet kovalayacağım:
R.M.N(en hypelandığım film),
Hayvanlar(beasts), cennetten gelen çocuk, tanrının unuttuğu yer(godland), beş şeytan, savaş atı, final cut, güzel bir sabah, yakın(bu girer vizyona ama bulursam alıcam), ayrılma kararı

Vizyona gireceğini düşündüğüm için bilet aramayacağım ama ileride izlemek istediğim filmler:
White noise, stars at noon, marlowe, broker, corsage, banshees of inisherin(buna bilet bakıp bakmamak arasında gidiyorum aslında), the menu, aftersun,
  • Bruce  (03.10.22 00:34:43)
ben de önce ilgimi çeken tüm filmleri yazarım bir kenara sonra içlerinden festivalde izleyemezsem en az birkaç ay daha izleme şansım olmayacak filmleri önceliklerim filmekimi'nde. bu sene ankara'da olmayacağı için o işe girişmedim ama bir filmin türkiye vizyon tarihini boxofficeturkiye.com sitesinden (eğer film siteye eklenmediyse daha vizyon tarihi de yoktur ortada) internete düşme tarihini de imdb'den usa, uk, france gibi büyük ülkeler arasından en erkeni hangisiyse o vizyon tarihine (festivallerde gösteriliş değil genel vizyon tarihi tabi) 1 ay ekleyerek yaklaşık bulabilirsiniz.

sırasız bir şekilde ilgimi çeken filmlerin geniş listesi şunlar:
eo, armegeddon time, white noise, boy from a heaven, aftersun, sick of myself, les pires, holy spider, rmn, war pony, blue caftan, godland, the banshees of inisherin, the menu, close, stars at noon

içlerinden en çok merak ettiklerim de şunlar:
the banshees of inisherin, the menu, close, godland, aftersun, les pires, holy spider, rmn

not: ekim ve kasım vizyonuna baktım filmekimi filmlerinden the woman king, broker, coupez!, sick of myself ve the menu bu 2 ay içinde vizyon yapıcakmış ülkemizde. dijital platfromlarda yayınlanıcak olanlar da varsa onları bilmiyorum.
  • semaforo de medianoche  (03.10.22 03:06:35 ~ 03:22:59)