[]

Sayın duyuru ahalisi, bu entry'den dava yer miyim?

Merhabalar

Dün nestle ile yazdığım entry debe olmuş. Bir yazar bu entry'den sağlam dava yiyeceğimi belirtmiş mesaj ile. Ne dersiniz?

eksisozluk.com

 
öncelikle hukukçu değilim, mantık yürüteceğim. entry'i parça parça okudum iddia ettiğiniz şeyler kanıtlanabilecek şeyler gibi gelmedi. şirketin doktorlara rüşvet verdiğini söylemişsiniz mesela. afrika'da çocuk işçi çalıştırdıklarını, hatta köle gibi çalıştırdıklarını (öyle ya da böyle) aklandıkları bir davayı örnek göstererek iddia etmişsiniz. marka imajını zedelemekten dava açılabilir gibi geliyor bana. ben böyle entryler yazarken iki kez düşünüyorum.


  • coldegezenkutupayisi  (02.10.22 10:16:24) 
gorurler mi, ugrasirlar mi bilmem ama ben de suclayici buldum. cok net itham edici bi entry zaten. iftira niteliginde. bence hemen sil.


  • Kittie  (02.10.22 11:15:18) 
Güzel bir araştırma ve derleme. Taktir ettim.

İlk dört paragraf kaynak gösterilmeden suçlayıcı yazılmış. Yumuşatılıp, kaynak gösterilmeli.

Diğer paragraflarda yazılanlar cümle cümle kaynaklarda geçiyor mu?

En sonra 'Şahsi fikir içermez. Kaynaklarda anlatılanlardan derlenmiştir' şeklinde bir ifade yazılmasında fayda var.

Hukukçu değilim ama, silmek istemiyorsan bir elden geçirmekte fayda var.

Bir de şöyle bir twit gördüm bugün. Sana da ilginç gelebilir.

mobile.twitter.com
  • Mirket  (02.10.22 11:42:45 ~ 12:08:41) 
açık kaynaklardan bulduğun verileri derlemişsin. evet üslup başlarda biraz sıkıntılı ama sorun olacağını sanmıyorum


  • paintov  (02.10.22 11:56:05) 
Entriyi okuduğumda içimden sana ulaşırlar demiştim. Hukuki tarafı olmasa da.


  • oyokbuyoknevar  (02.10.22 13:06:12) 
küresel bir şirketi alenen suçladın mı avukatlar ordusu boş durmayacak herhalde.
açarlar davayı biz sağlık bakanlığına hesap veriyoruz sen kimsin gbilerden.

  • jamswety  (02.10.22 18:09:33) 
Korkulacak bir şey yok eksisozlugun neredeyse tamamı karalayıcı, hedef gösterici ve provokatif içerikler içeriyor zaten çok fazla uğraşacaklarını sanmıyorum
sosyal medya bu tarz içerikler kaynıyor zaten ugrasirlarsa ilk başta içeriği kaldırmanızı söyleyebilirler.

  • beemaker  (02.10.22 19:52:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.