Almanca kelime öğrenme

Almanca kelime öğrenirken Almanca Türkçe şeklinde mi öğrensem daha iyi olur, Almanca İngilizce şeklinde mi?

Biraz daha ayrıntı yazayım. Zahlreich kelimesini öğrendim. Kelimeyi Türkçe "çok sayıda" olarak biliyorum ama İngilizce "numerous" olarak da aklımda kaldı. Hatta bazen merakımdan İspanyolcasına bakıyorum. O da aklımda kalıyor. Ama bu böyle gitmez. Birine odaklanmam lazım. Siz nasıl yapmıştınız?

ingilizce ve almancanın çok fazla ortak kelimesi var. türkçeye nazaran daha benzer iki dil. bazı gramer yapılarının mantığı da aynı (komparativler gibi). ben o yüzden türkçeyi hiç karıştırmıyorum.

  • sir gawain  (01.10.22 01:55:49 ~ 01:57:19)
sir gawain +1
Kesinlikle alm-ing.
İngilizceden öğrenmek hem yararlanacağınız sözlük,gramer kitabı gibi kaynakların çeşitliliğini arttıracak hem de mevcut ingilizcenizin körelmemesi açısından iyi olacaktır.
  • arenas  (01.10.22 12:44:36)
ingilizce seviyenize bağlı. kelime hazneniz geniş gramer yeterliliğiniz iyi ise zaten dil ailesinde dolayı onun üzerine kurun tabii.

yok daha ingilizce altyapınızdan çok emin değilseniz ne biliyim yds 70-80 falan gibi ortalama bir şey ise ya da oturup bir romanı rahat okuyamıyorsanız, bilmediğiniz şey üzerine bilmediğiniz bir şeyi eklemek iki kat zorlayacaktır. efor açısından..
  • AlsterWasser  (01.10.22 13:33:02 ~ 13:34:19)