[]

2 orta dünya sorusu

selamlar,

ya yüzüklerin efendisinde tüm cüceler katledilmişti. cücelerin soyu tükenmiş mi oldu? sanırım gimli son kalmıştı, o da valinor'a gitmişti. haliyle orta dünyada cüce kalmamış mıydı?

bir diğer sorum da sauron'la ilgili. youtubetan forumlara her yere baktım. dizide de sauron'un daha önce yaptıklarından bahsediliyor. e nasıl hala "halbrand saouron olabilir mi" sorusu sorulabiliyor ki?
sauron çoktan var oldu yapacağını yaptı, dizide hala görünmese de bir yerlerde saklanıyor.
halbrand'in demircilik, liderlik, güç arzusu, hırs gibi özellikleri sauron'la ortak olsa bile "sauron kılık değiştirdi, yeniden var oluyor" mu diyoruz?

lütfen kitaplardan falan spoiler olmasın ama. evet hayır yeterli.
teşekkürler şimdiden.

 
1- hayır
2- evet

  • plutongezegendegilmi  (30.09.22 19:47:12) 
Gimli, Orta-Dünya'daki son cüce değildi. Elrond'un Divanı'na dahi bir ekiple gitti ki, bunların arasında babası Gloin de vardı. Bunun dışında Erebor'da yaşamaya devam eden çok sayıda cüce var. Tek Yüzük yok edildikten sonra hemen Valinor'a gitmiyor Gimli. 4.Çağ'da kendi krallığını kuruyor.


  • ultranil07  (01.10.22 18:21:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.