[]

Fransa erasmus stajı

Bir öğrenci erasmus staji için geliyor.
Aramızda erasmus staj belgelerini yaptik. (Convention de stage/agreement)
Kız konsolosluktan vizeyi de aldı "staj" diye yazılan.
Bu noktada ik fransa sisteminden staj belgesi yapmaya çalışıyor ve orada bu belgenin kişi gelmeden iki ay önce yapılması gerektiği ve vize almak için gerektiği yazıyor. Bizim de ilk erasmus stajyerimiz olacak hiçbir sey bilmiyoruz.

Şimdi aklıma takildi (IK ofis dışında); aranızda Avrupa'da staj yapan oldu mu? Bu erasmus belgesi staj belgesi dışında belgeye gerek oldu mu?

Hayır şurada bir hafta kaldı gelmesine hiç sevmem son dakika sorunu. Vizeyi almış insana sıkıntı çıkmasın diye her yeri arastiriyorum ama net bir şey bulamadım resmen.

 
Soruyu tam anlamadım.

Siz fransadaki bir şirkettesiniz anladığım kadarı ile. Öğrenci fransaya gidecek.

Şirket için stajyeri resmi olarak göstermekte sorun yoksa şu aşamada anladığım kadarı ile sorun yok

Ve öğrenci de vizeyi aldıysa yine sorun yok onun açısından.
Bahsettiğiniz belge öğrencinin vize almasını kolaylaştırmak için olabilir.

Iaeste ile almanyada staj yaptım.
  • aman üstüme geliyorlar  (29.09.22 19:17:02) 
Evet, ben Fransa'dayim öğrenci buraya gelecek.

Yani biz tam olarak ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz çünkü kişinin staj agreementi yapildi. Bu vizede sunuldu ve kisi stajyer vizesi aldi.

Simdi bir yerde bize işte staja baslamadan ve vize almadan bilmem ne sitesinden o staj anlasmasi yapılması lazımdı diye bir bilgi geldi ama kisinin zaten artık vizesi var, bunun ne alakası var anlamadık.

Yani mantiken bir kişi stajyer vizesine sahip olduktan sonra bir sorun olmasa gerek diyorum ama içime kurt düştü şimdi.
  • logisticsmanager  (29.09.22 20:35:04) 
şimdi tam alakalı mı bilemedim ama ben de yakın zamanda iş için fransa'ya taşındım, tr'den aldığım ilk vize 3 aylık, üzerinde vize türümün yazdığı vizeydi. bu vize çalışmama izin veriyordu ama asıl amacı fransa'ya giriş yaptıktan sonra gerekli belgeleri toplayıp gerçek vize başvurumu yapmam içindi. o süreç de 2-3 ay kadar sürüyor. eğer staj için de benzer bir durum varsa, mevcut vize ülkeye girişi içindir diye düşünüyorum. ama dediğim gibi sadece fikir yürüttüm.


  • felfela  (29.09.22 21:08:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.