[]

Dream Theater ve Senfoni orkestrası röportaj Hk.

Merhaba arkadaşlar,

Nerede izlediğimi/duyduğumu/okuduğumu hatırlamadığım ama bir şekilde hafızamda olan bir olay birden bire başka bir konuşma içinde aklıma düştü ve aramaya başladım. Ancak bir türlü bulamadım. Uzay boşluğunda savruluyorum şu anda. Biri bana evet gerçekten var böyle bir olay ya da hocam sen rüya görmüşsün diyebilir.

Konu şu; dream theater bir konser veriyor. Konser bir senfoni orkestrası ile birlikte veriliyor. Konser sonrasında (bu konser yerine albüm kaydı da olabilir. Tam hatırlamıyorum.) orkestra üyelerinile röportaj yapılıyor. Bu röportaj esnasında orkestra üyeleri dream theater ile birlikte çaldıkları bazı şarkıların şu ana kadar çaldıkları en zor ve en komplike şarkılar olduğunu, çalarken gerçekten çok zorlandıklarını belirtiyor.

Bu röportajı izleyen, dinleyen, okuyan var mı?

 
Dream Theater'in tum discografisini ezbere bilen, bildigimiz metal parcalarin senfoni ile calinan versiyonlarinin (misal Metallica'nin 2 senfonik albumu) dunyadaki en iyi muzik turu oldugunu dusunen biri olarak boyle bisey duymadim/gormedim, ve kendime kizdim bunu kacirmisim diye. bilen varsa lutfen paylassin, cok merak ettim su an.

Dream Theater ve senfoni diyince aklima ilk olarak Izmir Cagdas Genclik Senfoni Orkestrasi'nin su yorumu geliyor, ki bence o yastaki cocuklar icin muh-te-sem yapilmis bisey:

www.youtube.com
  • taurina  (29.09.22 19:21:34) 
Öncelikle teşekkür ediyorum ve böyle bir çalışma var hocam. DT Bu çalışmanın ne kadar içinde bilmiyorum ama şu linkte albümden bir parçayı dinleyebilirsin.

youtu.be

youtu.be

Bu konu üzerine bir röportaj da var diye hatırlıyorum ama bulamıyorum. Neyse artık :)
  • draconas  (29.09.22 22:41:30 ~ 22:44:27) 
Dream Theater'ın score albümü var 2006 yılında kaydedilmiş. Bir konser kaydı ve konserin ikin yarısı senfonik orkestra ile beraber çalınıyor.

en.wikipedia.org(Dream_Theater_album)
  • burfak  (06.10.22 15:26:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.