[]

kredilere abanalım mı?

dedikodu ama yılbaşında asgari ve diğer kesimlere ciddi bir maaş zammı iddiası dolanıyor ortalıkta. bunun enflasyonu da alım gücünü de tetikleyeceği kesin. sorum şu, bişeyler almak için (ihtiyaç) kredileri alabildiğimiz kadar ve uzun vadeli alalım mı? açıkçası 60-80bin liralık yeni ev eşyaları almam gerekecek önümüzdeki baharda ya da yaz da, beyaz eşya vs bunu kendim karşılayabilirim ama bunun yerine şimdiden çekip yavaştan ucuza toplasam mı?

ne düşünüyorsunuz? siz de çeker misiniz?


 
yani hocam görünen köy kılavuz istemez. ben geçen sene 5 bin tl krediyle ev aldım. 5 bin tl 1 senede kendini amorti etti. şu an aldığım sitede evler 6-7 binden kiraya veriliyor.
ytd

  • sizofren06  (28.09.22 22:13:46 ~ 22:14:01) 
Cekebiliyorsan durma


  • primetime  (28.09.22 22:16:20) 
kredi çekip parayı değerlendirmek şu anda tabi ki mantıklı. yalnız şu anda 60-80 bine toplayacağınız eşyalar seneye yazın 120 bin olacaklar. kredi çekip, parayı kenara koyayım seneye harcarım derseniz o para eriyecek, hemen değerlendirmeniz lazım.


  • sanal uyku  (28.09.22 23:28:18) 
Enflasyonist dönemde olabildiğince uzun vadeli krediler avantajlıdır. Ben sizi yönlendirmek istemem ama ben olsam olabildiğince yüksek meblağda olabildiğince uzun vadeli kredi çekerdim hatta bunu kamu bankalarından çekerdim neden kamu bankaları? Önümüzdeki günlerde anlarsınız sebebini.


  • beemaker  (29.09.22 01:42:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.