[]

Arabanın silecek suyu ceset gibi kokuyor

Şöyle ki klima değil de havalandırma açıkken camları sildiğim zaman ayak kokusu gibi kötü bir koku geliyor havalandırmadan.

Temmuz ayında yetkili serviste değişti filtreler falan. Cam suyunu da bu senenin başında kendim doldurdum. Bozulabilen bir şey mi bu, başlarda böyle bir şey yoktu çünkü?

Çözüm olarak tamamını sıksam bitirsem yenisini koysam düzelir mi acaba?

 
Tamamını sıkıp bitirin, 1/10 ölçek şeklinde beyaz sirke ve içme suyu koyun. Hem kokuyu alır götürür, hem de fıskiye kanalları ve memelerini temizler. Bu da bitince zevkinize göre parfümlü, kışı sert geçen bir yerdeyseniz illa ki antifirizli cam sularından alıp kullanın.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (28.09.22 10:21:01) 
Bazı sevislerde cam suyuna sade su değil de antifrizli su vs gibi şeyler koyuyorlar, onun kokusu olabilir.

Komple boşaltın ve temiz su ekleyin, hatta biraz sıvı deterjan ekleyenler de var.

Ama ben havalandırma ile alakasını anlamadım? Koku içeri mi geliyor? O zaman cam altındaki ızgaradan emiş yaptığı yerden emiyordur kokuyu.

Bir de şöyle dene, cam suyunu sıkma ama cama su şişesinden elinle su dök ve su aşağı aksın, bu şekilde aç havalandırmayı ve bak bakalım koku var mı?

Konu silecek suyuyla alakalı değil de camın altında, silecek motorunun ve kalorifer hava alma ızgaralarının olduğu bölmede olabilir.

Bir hayvan ölmüş olabilir, aşırı kir birikmiş olabilir, oraya biriken suyu aşağı akıtan delik tıkanmış olabilir.
  • John Bloor  (28.09.22 10:39:03) 
Bahsettiğiniz koku aklıma akünün ölmüş olacağı ihtimali getirdi.


  • valarmurgulis  (28.09.22 14:52:43) 
@valar Araba henüz 2 yaşında akünün zayıfladığıyla alakalı da başka bir sorun yaşamadım hocam.


  • chicha_v2  (28.09.22 15:13:55) 
Dediğim deneyi yaptınız mı? Cama bir şişeden su döküp denediniz mi?


  • John Bloor  (28.09.22 15:49:34) 
@john bloor Akşama yapacağım abi araba otoparkta şu an :)


  • chicha_v2  (28.09.22 16:08:18) 
bende de vardı ne yapsam çözemedim.servis te solucan çıktı martı karga herneyse o bırakmış çürümüş.iyi bak.


  • jamswety  (28.09.22 16:10:49) 
@john bloor Abi sorun cam suyunun kendisinde. Leş gibi kokuyor onu boşaltıp yenisiyle değiştireceğim.

Cevaplar için teşekkürler.
  • chicha_v2  (28.09.22 19:34:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.