[]

PTT ile gelen/gelecek banka kartı

Teb'den banka kartı gelecek, PTT ile göndermişler. Evdeydim ama zile falan basmamışlar sanırım, "biz geldik ama yoktunuz. Lütfen web sitesi ya da çağrı merkezimizden takip edin" içerikli bir mesaj gelmiş.

Takip bilgisinde şube de gözükmüyor. Yakındaki iki şubeye ve ilçe merkezine gittim, bizde yok diyorlar, nerede bakabilir miyiz sistemden diyorum biz goremiyourz onu diyorlar.

Dün de sabah "tekrar dağıtıma çıkmıştır" diye mesaj geldi. Ama sonuç yine aynı, ulaşmaya çalışan (zile basmak, telefonla aramak) olmadi ama size ulaşamadık demişler.

Özetle durum bu. Ben bu kartı nasıl alicam? Hiç pesinde koşmasam (ki yeri belli değil nasıl koşarım onu da bilmiyorum) mesela en yakın banka şubesine teslim ederler mi?

 
Kargonuz olsaydı "imkanınız varsa ilçenizdeki dağıtım merkezine gidip kendiniz teslim alın" derdim. Sizinki size gelmiyorsa kısa süre sonra hesabınızın olduğu banka şubesine teslim edilecektir, oradan alabilirsiniz. PTT son dönemlerde küçülmeye gitmiş, personel çok azaltılmış, 250.000 nüfuslu bir ilçeye toplamda 4 (dört) kişi kargo dağıtmaya çalışıyordu. Bir hışımla bizzat dağıtım merkezine "kardeşim nerede benim kargom, niye getirmiyorsunuz kaç gündür" diye sormaya gidip bunları öğrenince "yazık yahu, bu adam çalıştırmak değil, resmen eziyet" diyerek geri dönmüştüm.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (28.09.22 09:52:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.