yurtdışından telefon (e-sim ve dual sim)

bu konuda kafamı karıştıran bir durum var.

elimde bir adet dual sim telefon var henüz herhangi bir kart takılmadı.

devletin 120 gün kuralı var biliyorsunuz kaydetmeden.

ben zaten e-sim ile kullanacağım 120 gün kullandım bitti diyelim.

fiziksel sim'i aldım, sim slot1'e taktım, imei farklı olduğu için telefon açılacak ve 120 gün daha kullandım.

120 gün doldu ve sim slot2'ye taktım. imei yine farklı telefon tekrar açıldı ve 120 gün daha kullandım.

böylece 1 yılı doldurdum ve takvim yılı yenilendiğinde haklarım yenilendi ve telefonu kullanmaya devam ettim.

o zaman telefonu kaydetmenin mantığı ne?

bu sistemde neyi gözden kaçırıyorum?

Tamamen tahmini olarak soyluyorum. IMEI ile baglantili olarak cihazin seri numarasi veya cihaz kimlik numarasi gibi bilgiler ortak oldugu icin, ayni cihaz oldugu tespit edilip yine kapatilabilir.

Ayrica kapatilan bir IMEI numarasinin yeni takvim yilinda otomatik olarak acildigi bilgisinden emin misiniz?
  • feranbr  (27.09.22 16:26:08)
Bir sene 365 gün

Her sene hakkın sıfırlanıyor.

Ocakta sim1 i açtın 120 gün, ne yapaaar? Mayıs
Mayısta sim 2 yi açtın 120 gün, ne yapaaar? Eylül

Eee sana soru; Eylül Ekim Kasım Aralık aylarında ne yapacaksın sevgili darkness hııı?

Ocakta tekrar başa dönersin tabi.
  • infernalcadre  (27.09.22 16:37:57)
Kapanan imei takvim yılı dolduğunda tekrar açılmıyor ki. Kayıt ettirmeden o imei çalışmaz bir daha.

  • orient blue  (27.09.22 17:46:07)
Takvim yılı yenilendiğinde hakkın yenilenmiyor.

3 yılda bir yeni telefon getirtme hakkın var, yenilenen tek şey bu.
  • roket adam  (27.09.22 17:50:50)