[]

haşlanmış yumurta kaç gün dayanır?

güzel bir sandviç hazırlamak için yumurta haşladım. suyunu süzüp defter yaprağına sardım. sonra da streçe sarıp işyerime getirdim. ortam sıcaklığı 15 derece falan.

bugün planlar değişti. yarın yesem sorun olur mu?


 
bence olmaz ama sopsoğuk ve 1 gün beklemiş yumurtayı nasıl yiyeceksiniz benim içim almadı düşününce bile


  • chanandler bong  (27.09.22 15:45:54) 
buzdolabına koyun koyabiliyorsanız. yurtdışında marketlerde haşlanmış soyulmuş yumurta satılıyor(muş).

ama soğuk yeme kısmı benim de içime sinmiyor.
  • inheritance  (27.09.22 15:52:41) 
Yarına kadar bir şey olmaz. Buzdolabında 4-5 gün sorunsuz duruyor, daha fazlasını denemedim.

(Bu arada yumurta akından hiç hoşlanmıyorum ve haşlanmış yumurtayı soğuk yemek daha kolay/iyi oluyor.)
  • kobuzchu kiz  (27.09.22 16:05:00) 
İzmir'de seyyar gevrek- boyoz satıcılarının elinden beyaz paket kağıdına sardırıp yumurta, peynir, boyoz alıp ordaki çaycıya da seslenip bankta hiç kahvaltı etmediniz mi?

Soğuk yumurta elbette yenir.

Birkaç günde de hiçbir şey olmaz.
  • Mirket  (27.09.22 16:10:55) 
ben hep oyle yapiyorum. haftalik pisiriyorum. 1 hafta kullandigim oluyor. bugune kadar bisi olmadi. bu arada yurtdisinda kabuklu satiliyor. kabuksuz degil.


  • buenosdias  (27.09.22 16:45:37 ~ 16:46:10) 
Olmaz. Sağlık bu kadar ucuz olmamalı


  • beemaker  (27.09.22 20:48:09) 
0,2 gün. Ben normalde de haşlanmış yumurta sevmem, kokusuna dayanamam. Eskiden severek yediğim zamanlarda bile soğuduktan sonra yenmez hale geliyor.

Bir şey olacağını sanmıyorum ama yumurtalı sandviçler sokakta da marketlerde de satılıyor 1-2 günlük.
  • nawar  (27.09.22 21:20:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.