[]

Fare tekerleğinin lastiğini değiştirmek

www.youtube.com

Şu videodaki kadar kötü değil ama ne zaman aldığımı unuttuğum aynı model farenin tekerleği zaman zaman dönmüyor, takılı kalıyor ve çalışırken çok can sıkıcı gerçekten bu durum.

Bu abi uydurduğu bir lastik (pul) takıyor ama ben nalbura gitsem ne alacağım yardımcı olabilir misiniz?

Biri yorumlarda o-ring'in boyutu için aşağıdaki gibi bir şey demiş ama bizim nalbura bunu göstersem adamın yüz ifadesini tahmin edebiliyorum.

O-Ring Size ID - 5/8 OD - 13/16 Section - 3/32

 
Normal nalburda böyle bir O ring bulamazsınız zaten, ancak oto sanayide bulabilirsiniz. Ya da yakın bir oto parçacıda bir ihtimal.

Batarya muslukların kartuşunda var O ring ama bundan küçük ve büyük, asla benzeri değil. Hani normal nalbur için bulabileceğimiz belki en fazla bu olur.

Oto parçacıya gideceksiniz ama hepsinde olmaz.
  • John Bloor  (27.09.22 13:32:15) 
yazdığınız ölçülerde veya 16mmx2,4mm olarak etrafınızda varsa hidrolik / pnomatik ürünler satan yerlere bakabilirsiniz.


  • obscure  (27.09.22 15:49:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.