[]

Disiplin ve spontane davranma dengesi sizce nasıl olmalı?

Mesela aşırı sağlıklı ama katı bir diyetle, tamamen canın ne istiyorsa onu yiyebilme arasındaki dengeyi soruyorum.

Ya da her sabah 5'te kalkıp erken yatmakla, sabaha karşı yatıp, öğlen 4 gibi kalkmak arasındaki denge.

Ya da içinden geldiği gibi yaşamakla, tamamen gereklilik, sorumluluk ve gelecek başarılarına yatırım için bir hayat yaşamak arasındaki denge sizce nasıl olmalıdır?

Ve hangi insan sizce daha mutlu olur?

Hedonist hazzına göre anı yaşayan mı? Hayattaki isteklerini uzun vadeli bir başarı için sürekli erteleyen mi?

 
Sürdürülebilirlik için önce ihtiyaçlarına göre rutin oluşturuyorsun, rutinler alışkanlığa dönüşüyor, yaptığın eylemler zorunluluk hissi vermeden otomatik olarak gelişiyor. Çocukluktan gelen negatif alışkanlıkları farkedip ihtiyaçlara göre tekrar organize etmek de bu yüzden önemli. Elde işlevsel bir şablon olmadan sadece farkındalık ile kalıp, utanç suçluluk döngüsünde takılmamak için gerekli bu şablon. Çok fazla öğreti veya metod var. Ben şiddetsiz iletişim eğitimleri alıyorum bu şablonu hayatıma entegre etmek için. Dünya çok büyük ve seçenekler sınırsız gibi görünse de,. insanlığın ihtiyaçları ortak olsa da kişisel olarak ihtiyaçları karşılama stratejilerimiz bize özel olmalı. Toplumun bize sunduğu hazır seçenekler ve ailemizin bize öğrettiği otomatik tepkiler dışında da bir ifade şekli var içimizde. Bunu kesfedince kendini baştan tanıyor insan. Sonra yargıyı etiketi bırakıyorsun kendine ve dünyaya karşı, özgürsün, kendi seçeneklerin var.


  • hasmetizm 2046  (28.09.22 11:05:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.