[]

Bize gelen doğal gaz faturaları sizce nasıl?

Bölge: iç anadolu.

Yerli marka bir Konvansiyonel Hermetik Kombimiz var.

Sitede oturanlara göre fazla geliyor gibi. (En kısık derecede yakmamıza rağmen bir de)

Ev 3+1 120 m2

Kombi bakımı yaptırmadık yaptırsak çok ciddi bir faydası olur mu? Yoksa binanın yalıtımıyla mı ilgilidir?

Edit: Şimdi baktım 2021'de m3 olarak ortalama çok daha az tüketmişiz. 2022'de m3 tüketimimiz iki katına çıkmış.

Hep en düşük ayarlarda yaktık. Acaba bu neden olabilir ki?

 
Günlük tüketim ortalama 10 m^3 falan, yalıtımsız binada normal görünüyor.

Kombi bakımını "nolur nolmaz" diye yıllık yaptırıyorum ama bi faydasını görmedim, biraz goygoy bence. Yine de hiç yaptırmadıysanız bi sene yaptırın, açıp içini temizliyorlar işte.
  • plutongezegendegilmi  (27.09.22 08:53:58) 
3+1, yalitimsiz ev icin normal bence de. Asil şov bu kiş başlayacak bence


  • balpolen  (27.09.22 09:03:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.