iphone (tüm dosyalar kayboldu)

Babam yeni iphone’a geçti. Eski telefonu patronun oğluna vermişti. O telefondan her şeyi silmişti ama icloud hesabı açık kalmış. Şimdi yeni telefondan bir anda tüm notları fotoları gitmiş. Bu patronun oğlu acaba sildi de ondan mı babamın yeni telefondan da gitti? Çocuk kendi apple hesabına giriş yapmadan babamınkileri mi sildi? Lütfen yardım, adamın tüm şifreleri gitti

babanız silde de, eski telefonda senkranizasyon açıksa iclouddan tekrar eski telefona yüklenir. çocuk da kendine ait değil diye silmiştir. haliyle iclouddan silinince diğer cihazlardan da kaldırılır.

Çocuk eski hesaptan çıkış yapmadan yeni hesapla giremez zaten. boşuna ona yüklenmeyin.

babanız icloud dan eski cihazları silebilir.
  • efruz  (25.09.22 13:58:48)
telefondan her şeyi silerken iCloud hesabının açık kalması mümkün olmasa gerek.

patronun oğlu verilen telefonu açtığında, telefonun ilk soracağı şey ya eski hesabın aktifleştirilmesi (ki silindiyse bunu sormaması lazım, sorsa da yine babanızın kendi şifresiyle açması lazım) ya da yeni bir icloud hesabı ile giriş istemesi lazım.
Anlattığınız mevzuda eksik bir şeyler var bence.

Silinen şeyler icloud hesabından 30 gün boyunca kurtarılabilir diye biliyorum. gerekiyorsa apple'ı arayıp yardım istetyin.
  • foolrules  (25.09.22 14:02:15)