Uçak bileti alırken isim yerine soyismimi yazmışım şimdi iptal mi edeceğim?

Merhabalar,

Mytrip denen siteden gidiş dönüş bilet almıştım. salak gibi gidip soy ismim yerine ilk ismimi yazmışım. yani yerler karışmış. havayolu şirketleri SAS ve Lufthansa. Mytrip i aradım sas için 65 eur ücret istediler. Lufthansa için değişiklik mümkün değilmiş. hiç böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ne yapmalıyım?
Uçuş haftaya ve istenen ücretle uçak bileti aynı fiyat nerdeyse. inanamıyorum.

bizzat uçuşu gerçekleştiren firmaya ulaşmanız gerekiyor. kendileri sizden kimliğinizi doğrulayan belgeler ve bir dilekçe ile yardımcı olabilirler.

tabi firmaların sizi kabul etmeme hakları da var. satış sözleşmelerinde maalesef bu yönde ibareler bulunuyor. ama daha öncesinde birkaç firmada sıkıntı yaşamıştık. müşteri hizmetleri ile iletişime geçip kendilerini bilgilendirdik ve istedikleri belgeleri temin ettik. (uçak biletinin nasıl alındığı mailler kredi kartı kimlik vs) kendileri de rezervasyona not düşüp kontuarda sıkıntı olmaması için gerekli notları aldılar.
  • bravoteam  (24.09.22 14:00:29)
kesinlikle ara. sizi ucaga almayabilirler bu sekilde ve hicbir sey yapamazsin.

  • baldur2  (24.09.22 14:02:33)
Pegasus ta yaşamıştım. Bir telefonla düzelttiler. Direkt şirketi arayın.

  • Mistyimage  (24.09.22 14:58:15)
Direkt SAS ı da aradım ama onlar isim değişikliğini kendilerinin yapamayacağını çünkü bileti mytripten aldığımı onların bunu yapabileceğini söylediler. lutfhansaya henüz hiç ulaşmadım çünkü haftasonumu çalışmıyorlar.

  • bubiruyaolmali  (25.09.22 05:38:55)
iptale gerek yok diye düşünüyorum, THY ile bilet alınırken arkadaşımın soyafı yanlış yazılmıştı onda bilet değişikliği bile yapılmadan uçağa almışlardı.

hava yolu şirketine söylediğinizde hızlıca çözüm bulurlar.
  • kuzey li  (25.09.22 11:56:28)