Ev için yardımcıları nasıl buldunuz, buluyorsunuz?

İstanbul, Kadıköy bölgesi için soruyorum özellikle. 3+1 eve 15 günde 1 gelip, temizlik, yemek, ütü yapacak birini nasıl bulabiliriz? Genelde apartman görevlisinin eşleri böyle ev işleriyle uğraşıyor ama böyle çok dedikodu dönüyor. Şirket, internet sitesi gibi bir şey var mı bildiğiniz?

Armut.com'dan buluyoruz. Eskiden "Mutlubiev" vardı ama onun kapandığını söylediler.

Bir veya birkaç defa geldikten sonra "armut üzerinden değil de direkt geleyim isterseniz" diyorlar. Sonra o şekilde gelmeye başlıyor.
Eğer çağırdığınız kişiden memnun olmazsanız armut.com'a bir daha talep açarken "X kişisi gelmesin lütfen" diyorsunuz, o kişi gelmiyor, yeni biriyle tanışıyorsunuz.

Biz 400 TL veriyoruz.
350 ve 450 verenleri de duydum. Bu dediklerimden hiçbiri yemek yapmıyor, ütü de çok olursa üzülüyorlar ama 7-8 parça ütü dert olmuyor.
  • michael_knight  (23.09.22 17:32:33)
armut.com'dan bulursunuz. Fakat 15 günde 1 gelen bir kadın. 3+1 evi temizledikten sonra yemek yapmaz.

  • limonlu eksi  (23.09.22 18:31:43)
Apartmanda komşular ile merhabanız varsa sorabilirisiniz. Etraftan güvenilir birinin olması daha makul geliyor bana.

Yemek ve temizlik isterseniz haftada bir almanız gerek. 3+1 evin temizliği zaten tam bir günü alıyor. Bir gelmede cam bir gelmede dolap içleri yapalım dedim geçen bizim ablaya 1 ayda çamur olacak camların yine aynı şey dolap içi için ayrıca çağır dedi mesela. Böyle kriterleri oluyor :)
  • cilekli pasta  (23.09.22 20:34:17)