[]

Aile bireyinin üzerine araç satın almak (2. el)

Selamlar, abimin üzerine araba satın alacağım, bu durumda dikkat etmem bir husus var mıdır, arabayı düzenli olarak ben kullanacağım ruhsatının başkasının üzerine olması kaza olması vs. durumda sorun teşkil eder mi ?
 
kaskoda ikinizi de şoför olarak yazdırın mutlaka. onun dışında yaralamalı/ölümlü ve/veya kamu malına zarar verilen bir kazaya karışırsanız araç sahibine de etkisi olur. ne derece etki eder bilmiyorum ama hukukçu arkadaşlar doğrusunu yazar.


  • orient blue  (23.09.22 13:44:27) 
abinin icralık borçları varsa veya olması halinde araca takyidat koyulur, yok efenim benimdi diyemezsin.


  • bos dusunce balonu  (23.09.22 13:54:58) 
üsttekilere ek olarak:
abin kendi arabasıyla kaza yaparsa, sana da kasko ve sigorta 2-3 kat daha fazla çıkar.
abine bir şey olursa araç üstünde hak iddia edemezsin, yasal varislerine kalır
  • roket adam  (23.09.22 14:11:25) 
Yaralamalı veya ölümlü kazaya karışman halinde oluşacak bedeni zararlara karşılık ikinizde tazminat ödemek zorunda kalırsınız yaralanan ölen kişiye


  • deepfear  (23.09.22 16:03:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.