[]

reklam, bilgilendirme smslerinde muhattapsızlık

sizce çok saçma değil mi. adamlar telefonumuzu sağdan soldan bulup rahatlıkla sms atabiliyorlar. biz cvp yazdığımızda iletilmiyor. bize sadece sms istemiyorum formunu doldurma hakkı tanıyor devlet. oysaki arayıp, mesaj atıp hesap sormak istiyorum. bu sms den çıkar muhabbeti sanki hala bu aşağılıkları korumaya yönelik. halbuki bir kural koysa devlet, reklam, bilgilendirme gönderdiğiniz numara erişilebilir olmalı şeklinde harika olurdu. ne dersiniz çok mu abartıyorum. ama sabahtan beri sms geliyor napiyim.
 
Ben şikayet ediyorum: tiss.gtb.gov.tr

Birkaç tanesine para cezası uygulandı.
i.imgur.com

İstanbul'dakiler sallamıyor ama. İzmir ve Antalya'ya gidenler sonuçlandırılmış.
  • himmet dayi  (23.09.22 13:28:04) 
Şikayet tamam hoş da yurtdışı numaralarını ne yapicaz mersis no yok


  • olaylar olaylar  (23.09.22 13:35:40) 
ben de yıllardır her gelen arama/sms/epostayi itina ile şikayet ediyorum, tacizler hissedilir derecede azaldı, şikayetlerin hatırı sayılır kısmına ceza uygulandı.

yurtdışı kaynaklı olanlara bir şey yapılamıyor bloklamaktan başka.
  • orient blue  (23.09.22 13:46:45) 
Numarayı engelliyorum. Numara değil de direkt şirket adı gibi bir şeyse bildirimleri sessize alıyorum. Sen arayıp sövünce bu adamlar imana gelip SMS atmayı bırakmazlar O yüzden çok abartıyorsun. Takılma hocam.

Ek olarak şunu da belirteyim; ilçe belediyelerinden falan SMS geliyordu bir ara. Beyoğlu'ndan geliyor mesela. İptal etme yok. Beyoğlu belediyesinin twitter hesabına özel mesaj atıyorum. Şu numarayı listenizden çıkarın lütfen ben orada ikamet etmiyorum diye. 2 farklı belediyeden SMS almayı da bu şekilde durdurdum.
  • himmet dayi  (23.09.22 13:51:50 ~ 13:53:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.