Iphone wifi sorunsalı

Yatak odasına sinyal güçlendirici aldık. Her seferinde manuel olarak ayarlara girip salondaki wifi bağlantısından çıkıp yatak odasındaki cihazı seçmek yerine yatak odasına geldiğimde cihaza otomatik olarak bağlanmasını sağlayabileceğin bir ayar var mıdır?

Derdimi sevebilirsiniz, teşekkürler.

iPhone'da "en çok tercih ettiğiniz" ağ diye bir kriter var. Senin manuel olarak katıldığın ağların tercih edilme puanları gün geçtikçe artıyor. Yani bir süre sonra artık otomatik bağlanıyor olması gerekir. Ama "ben odaya gidince direkt ondan kopup buna bağlansın" gibi bir durum olmuyor. Önceki ağın epey zayıflaması lazım.

Detaylar: support.apple.com
  • himmet dayi  (23.09.22 11:32:12 ~ 11:33:22)
kullandığınız wifi cihazının sinyal gücünü düşürebilirsiniz. yatak odasına geldiğinizde kopma derecesinde bir bağlantı olursa cihazınız veri transferi için otomatik olarak sinyal seviyesi daha güçlü olan diğer kayıtlı ağa bağlanacaktır.

  • bravoteam  (23.09.22 13:23:23)
arkadaşlara +1

kesin çözüm her duyuruda yazdığım gibi mesh ağı kurmak. o zaman tek ssid olur, her şey otomatik gerçekleşir. menzil ve hız problemleri çözülür.
  • orient blue  (23.09.22 13:49:16)
evet bunun çözümü bravoteam'in belirttiği gibi mevcut ağı yatak odasından çekemez hale getirmek. sanırım modemdeki sinyal dbm değerini düşürürseniz bu istenen etkiyi elde edersiniz. ya da bazı modemlerde handover tarzı bir özellik var, belli istemci bir gücün altına düşünce bağlantısını otomatik olarak kesiyor. o varsa o özellik de olabilir.

  • roket adam  (23.09.22 13:53:01)