[]

Hacıbektaş gezisi

Kapadokya civarındayım. Hacıbektaş'a da uğramak istiyorum.

Hacıbektaş kaç saatte gezilir? Bir gün mü ayırmalı yoksa civardaki başka tarihi turistik yerler de görülecek şekilde bir plan mı yapılmalı?


 
Sadece türbeyi diyorsan birkaç saatte biter. Avanos, Ürgüp, Göreme vs. oradan görülecek epey yer var. 1 tam günü türbeye ayırmayın derim.


  • himmet dayi  (23.09.22 11:22:16) 
türbe maksimum 1 saat, bir de delikli taş, aşık mahzuni şerifin kabri var. oraları da görürseniz 2-3 saat fazla fazla yeter.
vaktiniz kalırsa himmet dayının dediği gibi göreme, uçhisar, avanos gezebilirsiniz. derinkuyu ve kaymaklı'da yer altı şehirleri var, kaymaklıyı tavsiye ederim bence daha güzel. soracağınız birşey olursa kapadokya sakini olarak yardımcı olabilirim.

  • mustafakesekci  (23.09.22 15:04:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.