[]

Karşı komşu köpeğine iyi bakmıyor

Karşı binanın balkonunda bir süredir arjantin dogo olduğunu düşündüğüm bir köpek var.

Balkon dediğim bir insanın bile 5-6 adımda bitirebileceği bir alan.

Hayvan sürekli burada. Soğukta, yağmurda, güneşte. bir tane üstüne sığamadığı battaniye atılmış. Bir mama kabı bir de su kabı var. Bütün gün burada. Güneş de alıyor sürekli belli bir saatten sonra. Dün de yağmurda kaldı mesela.

hayvan bembeyazdı, kahverengiye döndü resmen.

Bina görevlisine sorduk. Adamın dediğine göre yazlıklarında duruyormuş normalde. Ama orada kangallar saldırmış. İyileşsin diye buraya getirmişler.

tamam bir iyilik yapmış ama eziyet resmen. Bütün gün balkonda dönüp duruyor. Çok şikayet almış zaten karşı binanın apartman görevlisi, gören herkes arıyormuş ilgilenin diye.

Belli ki bir süre daha kalacak bu balkonda. Ne yapmak lazım bu durumda? Belediye mi aranır?

 
hangi belediyedesiniz bilmiyorum ama belediyeler bu konulara bakiyor, ha bir faydalari olur mu bilmiyorum ama iciniz rahat edecekse arayin.


  • bay b  (23.09.22 10:51:07) 
Çevre ve şehircilik bakanlığı


  • beemaker  (23.09.22 11:28:42) 
Belediyesinden belediyesine değişiyor ilgilenmeleri. Kimisi çok ilgisiz kimisi çok ilgili, iyilestirdikten sonra teslim ediyor. Genelde çok acilse durumu müdahale ediyorlar. Aksi takdirde cins köpek bir tık daha şanssız. Sahipli cins hayvanlardan çok sokak hayvanlarıyla daha çok ilgileniyorlar. Kedilerden biliyorum ben de.


  • stejerners  (23.09.22 17:52:03 ~ 17:53:06) 
Dogolar yasaklı ırk oldugu için belediyeye vs haber vermeniz durumunda hayvana el koyup uyutma ihtimalleri var,bulunduğunuz ilin ilçenin hayvansever topluluklarına derneklerine bilgi verirseniz daha sağlıklı olur,bir çözüm onerebilirler


  • hipopotamus  (24.09.22 10:15:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.