Evcil hayvan alerjisi hk.

1 ay önce köpek aldık,
son 4-5 gündür burnum sürekli tıkalı, son 1-2 gündür de gözüm falan kızarıyor vs. tam anlamıyla alerjik reaksiyon gösteiryorum. daha önce kediye alerjim olduğunu hali hazırda biliyordum zaten. köpeğe ise yoktu.

köpek alerjisi olabilir mi bu?

eğer öyleyse bu işin bir tedavisi var mıdır? şuan inanılmaz panik hissediyorum da kendimi. (aslında ufak bir atak geçiriyorum) burnum akşamları inanılmaz tıkanıyor ve bu işin bir tedavisi yoksa ne yapacağımı bilemez durumda hissediyorum.

cümleleri de toparlayamadım kusura bakmayın, benim bu nefessiz kalma/ölme vs. ile ilgili fobim var ve ufak bir kriz geçiriyorum aslında şuan.

tedavisi var mıdrı bu alerji işlerinin?

selamlar, benim de var cocuklara alerjim özellikle dönem dönem çok azıyor meret bunun için ilaç kullanıyorum bu şekilde kontrol altında tutuyorum. öncelikle mümkünse bir alerji testi yaptırıp durumu görebilirsiniz, sonrasında da ilaç için rapor hazırlanıyor zaten. bundan önce yapabilecekleriniz evde toz tutan şeyleri kaldırmak özellikle halı ve kalın perde ve düzenli olarak süpürmek, bunlar baya etkili çözümler. bu arada çok uç noktada değilse semptomlar korkacak bir şey yok gibi.

  • pigletvsdaisy  (21.09.22 23:40:50)
İlaç ve diğer önlemlere ek olarak kedi alerjisine rağmen evde kedisiyle yaşayan arkadaşım dyson'ın hava temizleyicisini kullanıyor ve çok memnun.

  • kobuzchu kiz  (21.09.22 23:42:58)
Alerjinin tedavisi yok.
Antihistaminik denen alerji haplarıyla azaltılabiliyor veya tamamen etkisi geçebiliyor.

İlk 25 gün alerji olmayıp da son 5 gün başladığı için evi biraz daha iyi temizleyerek bu dertten kurtulabileceğinizi umuyorum.
  • michael_knight  (22.09.22 09:33:40)