devlette öğretmenlikten istifa edip thy kabin memurluğuna geçmek

mantıklı mı?

kabin memurları da 657'ye mi tâbi?

Thy 657 ye tabi değil.

  • duptıs  (21.09.22 20:20:05)
Beklentilerinize göre değişir. Mesai kavramları birbirinden apayrı olan iki meslek.

  • ruhen hastayim ben  (21.09.22 20:51:13)
Bence mantıksız. Sürekli uçuyorsun abi. Havacılık stresli bir alan bence.

  • dissendium  (21.09.22 21:05:37)
Çoğu öğretmenin kötü olduğu bu dönemde öğretmene resmen düşman gibi bakılıyor.
Sözlükteki başlıklarda birinci elden kanıtı...

Kabin memurluğu bambaşka bir dünya. Ama gezmek var işin ucunda.
Eğitimci ruhuna sahip değilseniz üstü kapalı şekilde hizmet sektörüne geçiş yapacaksınız ama hizmet sektörünün en kaymak tabakasına denilebilir.

Önemli olan ne istediğiniz.
  • tenyalar bagirsakta yasar bagirmasakta  (21.09.22 21:32:21)
Mantıklı değil

  • beemaker  (21.09.22 21:42:53)
ikisinin de ne kadar kazandigini bilmiyorum kesinlikle gezme hevesiyle kabin memuru olunmaz.
1. 1-2 sene icinde cabucak bayar surekli gezmek zorunda olmak
2. buyuk ihtimalle surekli sao paula'ya new york'a falan gitmeyeceksin zaten. belki senelerce ordu giresun olacak.
  • hot potato  (21.09.22 21:46:19)
Ne istedigine bagli. sisterim kabin memuru ben medya isindeydim birbirimizi gormuyorduk. sisterim on numara otellerde falan kaliyor hatta yurt disinda kendi arkadaslarina gidiyor vs. ama evini ozluyor. gayet iyi para kazaniyor saçiyor adeta jsjsj. ben de kendi isimde cok farkli ulkelerdrn bir suru insanla tanisabildim genel kultur anlaminda epeyi sey kattim diyebilirim.ama isim cok duzensizdi

simdi ogretmen oldum yeni yeniyim. sisterimin dedigi sey "o paraya calisilir mi?". hakli. ama ben o duzensiz hayatin sagliksiz sonuclatina katlanabilecek
kapasitede biri degilim, hassasim. sisterim tamtersi cok guclu bircok insanin kaprisiyle ugrasabilen
biri. benim kendime soyledigim sey denedik uc bes yil ve doydum diyorum. ama daha meslek degistirmeyecegime gore sittin sene cebim para gormeyecek.

keske soru tersine sorulsaydi bence kabin memuru ogretmenlik tercih etmez maastaki inanilmaz dususten dolayi. oncelik para kazanmalsa ogretmenlik isinde bu yok ne yazik ki. ama benim icin saglik var. rutin hayatim olsun diye cok dua ettim diyebilirim. ama bu fakir hayat olayini da es gecmemem gerekir.

icimden dusunurken uzun uzun bos yazdim ve su kanaate vardim. eger evin barkin varsa veya ailenin maddi durumu iyiyse kabin memuru olunur evet. ama kendini riske atamayacak durumdaysan ortalama alti hayatin varsa 657de kal
  • ala09  (22.09.22 02:39:09)