[]

Dolar havalesi - gelir vergisi

her ay düzenli olarak dolar geliyor hesabıma. maaş değil, havale olarak yatıyor.

bunun gelir vergisi verilmeli mi?
devlet bunu ne olarak görüyor. sen bu varlığın vergisini vermedin deyip geri dönük işlem başlatır mı (daha önce youtuber'lara yaptığı gibi).

şahış şirketi kurmayı düşünüyorum ama masrafları epey fazla. öteliyorum biraz.

dövizle kazananlar, sizler nasıl yapıyorsunuz?

 
Evet bu bir gelir dolayisiyla vergilendirmeniz lazim. Paranin her ay duzenli olarak gelmesi ve miktari sizin arastirilmaya takilma riskinizi arttirir.
Yapmaniz gereken sirket kurup gelir vergisi odemek. Ben oduyorum gelir vergisi sahsen.

  • nuevo  (21.09.22 09:09:54) 
Şahıs şirketinin ne masrafı var ki?

Varlık barışını bir araştır derim, gönderen kurumsal bir kimlik değilse, tutar da çok bir şey değilse ki şahıs şirketi masraflı göründüğüne göre çok bir şey değil, kolay kolay sıkıntı olmaz.
  • atom karincanin torunu  (21.09.22 09:38:12) 
Evet verilmeli. Devlet ara ara denetim yapıp, düzenli para akışlarının açıklamasını soruyor. Eğer açıklayamıyorsan, geçmişe dönük olarak işlem başına usulsüzlük cezası kesip vergisini faiziyle istiyor. Youtuber'lara olan vs birebir aynı.

Yapman gereken acilen şirketini kurmak. Kurmadığın her gün kendini riske atıyorsun. Şirketini kur, vergini öde, kafan rahat olsun, işlem başına usulsüzlük kesilmesi demek gelen her havale için ceza ödemen demek.
  • roket adam  (21.09.22 10:45:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.