[]

Sorun sadece Google Türkiye'de mi - ne olacak

Bir süredir google'da arama yapınca nl, jp, it, nl, in, ru ... vs bir çok sahte, otomatik oluşturulmuş, tıklayınca elli farklı yere yönlendiren saçma sahte siteler ilk sayfada, ilk sıralarda çıkıyor.

şuan google bazı keyword'ler için tam anlamıyla kendini feshetmiş vaziyette, virüslü bir bilgisayar gibi davranıyor.

---
obilet.com'um romanyada hizmet vermeye başladığını (ya da başlayacağını duydum) google'a "obilet romanya" yazdım ve neredeyse hiç ilişkili bir bilgi bulmadım. duckduckgo'da en azından sahte sonuçlar çıkmadı ve tatminedici sonuçlar buldum.

--
sonuç olarak google hızla kendini feshediyor. bu sadece tr için mi geçerli yoksa benzeri durum başka ülkelerde de var mı?

--
geçen sözlükte de başlığını görmüştüm bu konunun. bana ait bir durum değil yani.

 
Küçük internetlerde (misal Fince, Danca vs.) uzun bi süredir böyle. Türkçeye de yeni gelmiş. Rus hacker'lar dağıtıyor ortalığı.

Google bunu çözemiyor değil de çözmeye niyeti yok. 1 yılı aşkın süredir aradığım hiçbir şeyi bulamıyorum zaten. Ki yani kod aratıyorum ben, baya spesifik bişey, yine olmuyor.

Google niye çözmüyor? Çünkü rekabet yok, kullanıcı kaybetmiyor, kârını maksimize etme peşinde. Yakında Google premium çıkar, ekşi'de başlığı açılır "aylık 50 lira verin yeaa bişey değil cimriler" falan diye.
  • plutongezegendegilmi  (20.09.22 21:58:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.