fps oyunlarını konsol'da oynamak

FPS oyunlarını konsol'da nasıl oynuyorsunuz, xbox game pass'te harika oyunlar var, deathloop geliyor, Assassin's Creed Odyssey geldi, farcry var ama oynayamıyorum hiçbirini.

bilgisayardaki fare-klavye tadını hiçbir zaman vermiyor, aim almak çok zor oluyor vs.

sorun bende mi, siz oynayabiliyor musunuz?

Ben de zamanla biraz alışsam da bir klavye mouse gibi olmuyor hep tuhafıma geliyor. Sanırım ilk neye başladıysan o rahat geliyor. Ben pc ile oyuna başladım. O yüzden kol ile fps oyunlardan tam randıman alamıycam gibi duruyor.

Neyse ki xbox klavye + mouse destekliyor da arada onunla oynuyorum.

Ama her oyun destelemiyor işte tek sıkıntı o. COD Warzone, Gears of War denemiştim onlarda sıkıntı yoktu. Hatta belki Halo'da da çalışır ama çoğunda çalışmıyor internette destekleyen oyunların bir listesi olacaktı..
  • ananiyimioguz  (16.09.22 23:50:36)
Ben de oynayamıyorum.

  • plutongezegendegilmi  (17.09.22 00:30:07)
tamamen alışkanlık meselesi. internet kafede cs 1.6 oynayan adam(ben) ne yaparsa yapsın gamepad ile shooter oyun oynamaya alışamıyor. ilk gamepad ile başlayanlar veya yoğun bir pc gaming tecrübesi olmayanlar kolayca alışabiliyor ama.

  • mr rosebud  (17.09.22 00:54:28)
nasıl oynayacaksın? öyle eğitmemişiz kendimizi, alışmak zaman alır.

Ayrıca konsol mouse rahatlığını -kendini eğitsen dahi- verebileceğini sanmıyorum. çünkü mouse direk hedefi doğruluyor axislerde. konsolda fiziki hareket olmaksızın axis yakalamaya çalışıyorsun.
  • baldan kaymak  (17.09.22 02:36:08)
Rekabetçi online oyunlar harici gayet yeterli. Tps perde zaten en rahatı. Koltuğa yayılıp gamepad ile takılmak efsodur. Analoglarin ikisini aynı anda efektif kullanmaya alışmak zaman alıyor evet. Hassasiyet ayarları ile oynamak, deadzone ayarlamak yardımcı olacaktır. Easy modda başla bir oyuna alışırsın. Xbox one gamepadi bence serinin en iyisi.

  • hasmetizm 2046  (17.09.22 11:30:36)