[]

Kapı kapanmıyor

Evdeki odalardan birinin kapısı dışarıdan kilitlenmedikçe kapalı kalmıyor.

Yani kapıyı üstüne atarsınız ve dil kendiliğinden içeri girer kapanır o da yok. Güm diye çarpıyor geri gidiyor kapı.

Dilin yuvasına baktım bi engel göremedim. Hizasına baktım üstünkörü o da düzgün sanki. Evde aynı kapı ve kilitle birkaç tane daha var onlarda bu sorun yok bu arada.

Ne önerirsiniz?

 
Dilin girdiği yuvanın konumu kapının kapanma yönüne göre ilerde kalıyordur. Dil o yuvaya ulaşamadan kapı yerine oturuyordur. Yuvanın olduğu metal aksam kapının açılma yönüne doğru kaydırılmalı.


  • himmet dayi  (16.09.22 23:49:00) 
Kapı ile kasasını yerine monte eden, daha doğrusu edemeyen beceriksiz marangoz kaynaklı bir sorun olabilir.
Benim kapılardan biri öyle. Biri de abanmadan kapanmayan cinsinden.
Eğer öyleyse marangoz çağıracaksın, kasayı yeni baştan ayarlayacak falan. Masraflı bir çözüm.
Ben kilitleyerek ve her seferinde marangozun kulaklarını çınlatarak kullanıyorum.
  • Mirket  (16.09.22 23:52:09) 
Son 5-10 senedir marangozlar-montajcılar nereden öğrendilerse dil kısmına yuva açmıyorlar, sadece kilit diline yuva açıyorlar.

Karşılığın demiri ilk zamanlar dili tutabiliyor, ama zamanla demir aşınıp o kısım yuvarlanıyor ve tutmuyor dili.

Böyle olabilir mi? Bir fotoğraf atar mısın?
  • John Bloor  (17.09.22 11:27:52) 
Kapının kasasındaki yuvayı söküp biraz öne doğru yeniden vidalayınca halloldu. Kapı tutuyor şu an ama dil yine kendiliğinden içeri girmiyor.

Dilin tutması yeterli şimdilik, kapıyı kilitlemekten bıkmıştım.
  • chicha_v2  (21.09.22 02:13:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.