[]

Oto klima gazı kaçağı

Eski bir aracın kalkmasında gaz kaçağı nasıl tespit edilir? Tamiri nasıl olur tahmini ne kadar masraf çıkar ve işlem ne kadar sürer?
 
Önce bir klimacıya gideceksin, tavsiye ile gitmen daha faydalı olur. İstanbul Anadolu yakası için tavsiye verebilirim.

Klimaya hava basıp 5-10 dk basıncın düşüp düşmediğini kontrol edecekler.

Eğer basınç düşüşü varsa önce o araç modelinin genelde nerelerden hava kaçırdığını bildikleri için oralara bakacaklar.

İnşallah kompresör giriş çıkış, motor bölümündeki bağlantı yerlerindendir ve kolayca hal olur.

Eğer içerideyse, hatta evaparatör sökülecekse komple göğüs sökülmesi lazım büyük iş.

Edit: eğer hava basıp kaçağı bulamazlarsa sisteme bir kimyasal ya da duman basıyorlar.

Ama sıkıntı şu ki bazı durumlarda havayı kaçırmazken sistem, gaz basınca gazı kaçırabiliyor. Sanırım gaz havadan daha ince. O zaman işler sakat işte.
  • John Bloor  (16.09.22 17:35:22 ~ 17:41:01) 
Özel bir makinesi var, klimayı ona bağlar ve basınçlı hava vererek kaçak testi yaparlar. Kaçak varsa klima ünitesindeki oringlerde uygulama için tamir sıvısı var, bunu kullanırlar. İşlem 20-30 dakika sürer ve ücreti de ortalama 400-500 TL olur. Fiyat konusunda kesin konuşamam, her şehrin sanayisi ve piyasası farklı...


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (16.09.22 17:35:33) 
kacagi tespit icin icinde galiba siyah isikta gorunen bir boyali bir gaz koyuyorlar. bir sure oyle takiliyorsun sonra tekrar tamirciye gidiyorsun, isikla bakip kacagin nerde oldugunu tespit edebiliyorlar bu sekilde. Baska turlu cok zor.


  • cooperr  (16.09.22 19:30:30) 
Fosfor koyuyorlar kaçak olan yerden renk ile yakalıyorlar. Kaçak yine bulunmazsa ön göğüslük sökülecek, içerdeki evoparatörden kaçırıyordur. Adım adım gidecek oto elektrikçi.


  • grabbing hands  (16.09.22 20:06:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.