[]

Doktora ders tecrübesi olanlar şu problemi nasıl çözmek en makul olur?

Geçen sene 2 kişi doktora bilimsel hazırlık okuduk.

Hazırlıkta bizi yüksek lisans grubuyla birlikte derslere soktular.

Şimdi dr'da iki kişi 1.sınıfız. Geçen sene aldığımız ve başarılı geçtiğimiz dersi sistemden ikinciye alıyoruz.


Bölüm başkanı doktorada sizinle ayrı işleyeceğiz seçin yine diyor.

Sorun şu: ben biliyorum ki yine yüksek lisans grubuyla beraber, aynı müfredatı, aynı hocayla alıyor olacağız.


Mecbur alacağım. Fakat 5 tane daha bilimsel hazırlıkta dersi başarıyla geçmiştik. 'Bunları da saymayız onlar yüksek lisans seviyesi, doktora bilimsel hazırlıkta aldınız' diyorlar.

Yani teoride farklı dersler doğru. Ama pratikte bizi aynı gruplarla sınıf tekrarı yaptırıyorlar. (Ya da öyle olacak çok çok büyük bir olasılıkla)

Ne yapmak gerekir? El mahkum başarılı olduğumuz dersleri tekrar alalım mı?


Edit: Yönetmelikte onları haklı çıkaran şöyle bir madde de var. Adaletsiz değil mi? Hem hazırlıkta 1. sınıfın dersini aldır. Sonra öğrenciyi sınıf tekrarı ettir.

'Bilimsel hazırlıkta alınması şart olan dersler bahse konu lisansüstü
programını bitirmek için gerekli görülen derslerin yerine geçmez. Doktora yapan, bilimsel hazırlığını bitirmeden doktora programından bir ders alamaz.'

 
Aşırı saçma. Genelde bilimsel hazırlık tersi lisanslarla alınır. Y lisans /doktora ders ayrımı kağıt üzerindedir. Y lisanstakiler de doktoradakiler de diğer kodlu dersleri alırlar.
Başka ders aldırmıyorlar mı ?
Bölümün iş güzarlığı ve egosundan böyle yapmışlar bence. Aynı dersi almak nedir.
  • aman üstüme geliyorlar  (16.09.22 16:35:56) 
bölüm başkanı genelde anabilim dalı başkanı olarak görüldüğünden ve programlarda onayı bulunduğundan el mahkum alın derim. şayet hocanız arkanızda duran bir kişi ise ondan bu durumu bölüm başkanı ile konuşmasını isteyebilirsiniz.


  • giovanne  (16.09.22 16:44:39) 
eğer derslerin kodu farklı ama beraber işleniyorsa (örneğin 501 ve 601 kodlu olarak) yapabileceğiniz bir şey yok gibi bir şey


  • ted  (16.09.22 17:07:15) 
aynı dersi alıp farklı sınav olacaksanız maalesef mumkun.


  • e mice  (16.09.22 20:43:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.