[]

Seçmen davranışlarının psikolojide bir karşılığı var mı?

Siyasette popüler olan kişilerin önce geniş kitlelerce aşırı yüceltilmesi, popüler bir ikon haline gelmesi, sonrasında (yıpratıldıkça veya süreci yeterince iyi yönetemedikçe) gözden düşmesi, kamuoyundaki itibarının bir gecede bitmesi (Muharrem ince süreçleri örneğin)


Bunun sosyal psikolojide, genel psikolojide bir karşılığı var mı? (Önce yüceltme, sonra güven kaybı vb.)

 
olmaz mı hiç bkz. Political Psychology

voting behavior veya electoral behavior üzerine sadece Political Psychology alanında bile devasa bi literatür var.

anahtar kelimeleri kullanarak google scholar'da bi sürü makale bulabilirsiniz.
  • summer timetable  (16.09.22 11:45:08 ~ 12:21:33) 
tez.yok.gov.tr > detaylı arama > özet > "seçmen davranışı"


  • black holes in the sky  (16.09.22 13:41:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.