[]

Başakşehir Futbol Klübü

Futbol’dan birşey anlamam. Sol frame’de görünce merak ettim. Bildiğim kadarıyla bu klübün kendi stadı falan var, ama nispeten yeni bir takım. Akp mi fonluyor bu takımı, ekşi’de bu takımın taraftarı yok falan demişler, istanbul’un resmi takımı mı, belediye’ye mi bağlı, bi ara katar’lıların diye duymuştum vs, nedir ne değildir merak ettim. Ligdeki takımlara göre nasıl bir durumda kalite ve performans olarak, fiorentina’yı yenmiş bugün mesela, iyi mi kötü mü?
 
Aslında çokta yeni değil. 1990'da kuruluyor 2014'e kadar İstanbul Büyükşehir belediyesi ismiyle var ondan sonra başakşehir oluyor.
2018'e kadar ibb'nin katkılarıyla ayakta kalıyorlar daha sonra AKP sayesinde göksel gümüşdağ kulübü bir nevi satın alıyor.
Başakşehir her zaman iyi bir takım olmuştur hatta 2020'de süper lig şampiyonu bile oldular.
Bu senede gayet iyi gidiyorlar şimdilik.
Bu arada fiorentina eski fiorentina değil ama olsun yinede 3-0 gibi bir skorla yenmeleri gayet başarılı bir durum.
  • les yeux blanches  (16.09.22 03:45:15) 
Akp'ye yakin sirketler sponsorluk vs. araciligiyla destek oluyor.


  • ahm1  (16.09.22 04:01:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.