22 ayar altın bilezik işçilik ücreti olur mu?

Arkadaşlar merhaba,

22 ayar düz bilezik almak istedim. 2 farklı ilden fiyat aldım.
A ili gram fiyatı olarak nakit 930 fiyat veriyor. İşçilik ücreti istemiyor. Şehrin en tanınmış en büyük kuyumcusu aynı zamanda. Şehirdeki diğer kuyumcularda benzer fiyatı veriyor. -935, 932 gibi-

B ili gram fiyatı olarak nakit 930 + %5 işçilik alıyor. Gram fiyatı 976’ya geliyor.

B ilindeki kuyumcuya bu fiyatı aldım diyince A ili sizi kazıklıyor. Size 14 ayar satıyor. O fiyata satamazlar diyor.

Ben bunu alırken dikkat edeceğim bir konu var mı?

www.trendyol.com

bunlar 997-1030 lira civarına geliyor. Fakat komisyonlu taksitli fiyatı bu.

İlki 14 ayar satıp kazıklıyor olamaz bence, normalde rengi tipi bile değişiyor.
Ayrıca 14 ayar çok daha ucuz.
bigpara.hurriyet.com.tr
  • nhk ni youkosu  (15.09.22 19:59:39)
B ilindeki kuyumcu dürüst değil. %100

22 ayar düz bilezikte işçilik ücretinden pratikte bahsedilmez. Zaten o sebeple yatırım aracıdır.

A ilindekine kefil olamam tabii ki ama A ilindekinin kazıkladığına dair bir bulgu yok verdiğiniz donelerle. B yalan söylüyor.

İnternette 22 ayar bileziğin gram fiyatı belli zaten. Bunun üzerine 10-20-30 lira koyan ucuza satıyordur. 100 koyan pahalıya satıyordur.
  • yadigar  (15.09.22 20:25:27 ~ 20:31:09)
Şurda da görüleceği gibi 22 ayar bileziğin şu an fiyatı 917,76 liradır. Buna %5 işcilikle alacağınız bileziğin fiyatını bulursunuz.

bigpara.hurriyet.com.tr

Bir de dümdüz hiç işlemesi süsü olmayan işciliksiz 22 ayar bilezikler vardır.

Kuyumcuya sormadan önce Google'a sorsanız sorun kalmaz.
  • Mirket  (15.09.22 20:36:03)