[]

Toki mevzusu - kayıt dışı çalışmak

ben bi kaç ay önce işimden ayrıldım. şuan freelance iş yapıyorum. devlet nezdinde henüz bir kaydım yok. önümüzdeki aylarda şahıs şirketi kuracağım ama daha zamanı var.

resmi olarak çalışmadığım için gelirim yok, bu durumda toki'ye başvurabilirim mi? ama önümüzdeki aylarda resmi prosedürleri tamamladığımda kazancım bahsedilen hane gelirinin üzerinde olacak.

1- öylesi bi durumda ne olur?
2- kız kardeşim çalışmıyor, okumuyor da. başvuruyu onun adına yapsak ve taksitleri ben onun adına ödesem ne olur? (teknik olarak evin sahibinin o olması dışında)

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.