[]

Böyle baba olur mu?

Çocuklarının mal mülk sahibi olmasını, okul okumasını istemeyen baba olur mu ? Tek istediği ona bağımlı yaşayalım onun işi için çalışalım kendimiz bir şeyler yapmayalım. Sürekli aşağılamaya çalışır, dalga geçmeye çalışır. Ben şu işe giricem derim seni niye alsınlar ki der, kendim internetten para kazanıyorum derim zoruna gider boş iş der.

Her fırsatta cebinden çıkacak parayı düşünür, çocukları için "onu evlendirdim ama bana maddi olarak hiçbir faydası olmadı" der. Çocuklarının iş kurmasını istemez, çocukları hasta olunca hastane parasının lafını yapar.

Çocuk ergen vs değilim, evlenecek yaştayım. Yıllardır evden ayrılmayı düşünüyorum, çünkü bu baba ile hiçbir şey elde edeceğimi düşünmüyorum. Maddi olarak durumu ortalamanın üzerinde ama bana hiçbir faydası olmadığı gibi hep köstek oldu. Evden ayrılıp hiçbir maddi yardımı kabul etmeyi düşünmüyorum, çünkü ben evden gidersem vicdan yapıp bana yardım etmek isteyecek sonra da ettiği yardımı başıma kakacak biliyorum. Evden gidersem tek başıma evlenemem, askerliğim falan var , mal mülk sahibi olamam bilmiyorum nasıl olur ama tek bildiğim şey bu adamla bağımı koparmazsam yerimde sayacağım. Eskiden severdim kendisini ama şu an içimde hayal kırıklığı var sadece.

 
Klasik iç içe geçmiş muhafazakar aile formatı.


  • OrangeYellow  (14.09.22 00:57:57) 
aile işini devam ettirin diye yapıyor muhtemelen. kafa da sade paraya çalışa çalışa sonunda böyle oluyor. tabi siz istemedikçe beyhude çabalar ama "baba işi büyütelim internetten satış yapalım, başka şeyler de yapalım şu şehirde bi şube açalım başına da ben geçeyim" gibi bir kanaldan yürüyüp paralı bir özgürlük teşkil edilebilir belki, neden olmasın.


  • kaichi  (14.09.22 02:04:30) 
Konunun muhafazakarlıkla alakası nedir onu anlayamadım ama bu tarz kişiler genelde kişilik bozukluğuna sahip oluyor çocukluğunda yaşadığı yetiştirilme tarzı veya travmalar dan dolayı istemsizce böyle hareket ediyorlar ve ne yazık ki değiştiremezsiniz böyle kabul etmeniz lazım düşünceniz çok doğru risk alıp o kafesten çıkmadığınız müddetçe bu kısır döngü devam edecek


  • beemaker  (14.09.22 02:48:10) 
duzgun baba toplumumuzda zaten sayilidir o konuda saskin olmayin. sizinki muhtemelen iskolik oldugu icin diger degerlerini kaybetmis gibi gorunuyor. insanlarin gozundeki degerini is ile sagladiysa para ve is muhabbeti disinda bos. yenilige kapali. gayet de olur ama ben keskin cizgiler cekmeden bir yerde ise girmenizi yeterli buluyorum gerisi daha sonra olur. bag koparmadan ignore etmeye bakin nacizane


  • ala09  (14.09.22 02:59:42) 
Bence babanla ilişkini mümkün olduğunca onu kırmadan, kendi isteklerini de gözeterek sürdürebilirsin.

Yaptığı yorumlar elbette kırıcı olabilir. Bu konuda alınmamayı, zararsız görmeyi öğrenmeye çalış. Bu hayatta çok önemli bir beceri.
  • psmstc  (14.09.22 12:05:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.