[]

Düzenli spor salonuna gidenlere bir kaç sorum vardı da..

Merhabalar

6 aydır dizimdeki bir problem nedeniyle spor yapamadım. Acayip hamlanmışım.

Şu anda 08:00-17:00 arası evden çalışıyorum. Kaldığım sitede spor salonu var, yavaştan başlayayım diyorum.

Acaba aşağıdaki hangi saatlerde gitsem daha sağlıklı olur?

1- 06:15 gibi uyanıp, bir şeyler atıştırıp 15-20 dakikada salona inip 07:45'e kadar spor yapmak. Sonra da işe başlayıp kahvaltı yapmak

2- 17:15 gibi, inmeden bir şeyler atıştırıp, 1-1.5 saat spor yapıp gelip akşam yemeği yemek.

Şimdilik haftada 4 gün yapmayı düşünüyorum bunu. Bir de yulaf ezmesini spor yapmadığım günlerde de yemeli miyim? Yoksa sadece spor yaptığım günler mi tüketmeliyim?

 
sabah saatleri kalp krizi riskinin yüksek olduğu zamanlar spor önerilmiyor. 2. seçenek çok ideal. ama antrenmandan 1-2 saaat önce atıştırmayı bitir. atıştırıp gidersen hem enerjin olmaz hem de miden alt üst olur.


  • xrated  (13.09.22 20:11:21) 
Çoğu insan sabah saatlerinde spor yaparken verimsiz hisseder. Ben olsam kesinlikle akşam giderim, ama siz akşam üşenirim derseniz sabah gidin


  • Unde bach canim  (13.09.22 22:08:34) 
Yulaf ezmesi ile sporun bir alakası yok. Yulaf lobisi var gibi.

Sabah yapan cok var akşam yapan da. En son bir araştırmada akşam yapmak daha iyi diye gördüm ama bu bence kişiye göre değişir ikisini de yapın ve deneyin.

Bu arada bir şeyler atistirma kısmı sıkıntı. Yarım muz bir kaşık fistik ezmesi yemek farklı iki ekmek biraz peynir yemek farklı. Sıkıntı olabilir. Ben olsam sabah aç yaparım yapacaksam.
  • logisticsmanager  (14.09.22 01:39:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.