Sigortadan Eksik Tamir Edilen Araç

Ankara'da temmuz ayında kaza yaptım, tüm kusur karşı tarafa verildi. Kendim Ankara'da oturmadığım için aracımı servise bırakıp geri döndüm. Eylül ayında aracımı teslim aldığımda jantının tamir edilmediğini fark ettim. Servise sorduğumda jantların daha önce de hasarlı olduğu bu sebeple experin tamir vermediği yanıtını aldım. Benzeri biçimde yarılan lastiğime de değişim verilmemiş olduğu ama ustanın idare eder bir lastik taktığı söylendi. Bu durum üzerine lastiğin ve jantın fotoğraflarını çektim, ilgilenen sompo-japan firmasının experini aradım, bana raporlara bakıp döneceklerini söylediler. 3 gün sonra sıfır lastik ve jantın tamir bedelinin yatırılmış olduğu tamircinin yanlış bilgi verdiği söylendi. Tamirci abi tamam sen arabanı yaptır ben sana parayı yollayacağım dedi ama 2 haftadır hastanedeyim postanedeyim diye oyalıyor.

Bu durumda hukuki olarak yapabileceğim bir şey var mıdır? Elimde whatsapp üzerinden "jant tamiri ve yeni lastik için parayı gönderecektiniz", "tamam abi hemen gönderiyorum." benzeri bir yazışma ile aracın kaza öncesi ve sonrası jant fotoğrafları var. Lastiği mecburen değiştirdim şu an ama jant aynen duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

ustayı arayıp faturanın tamamının 2 gün içinde hesabına yatırılmazsa sompo-japan sigortaya ve yöneticilerine birebir ulaşıp sizinle anlaşmasını kesmeleri için ulaşacağım ve mahkemeye başvuracağım de. hastane ayakları yalan. sanayi ustalarının çoğu şerefsiz maalesef.

  • kutukcu  (13.09.22 16:06:50)