Izmir baklavacı önerisi

Tatilden dönüşte ofise ve hanımın ailesine birer kilo baklava/kadayıf karışık yaptıracağım. En son narlidere fistik'tan aldim ama beklediğim kalite degildi.
Simdi bir sürü baklavacı görüyorum mapste ama hangisi iyi bilgim yok.

Tercigim narlidere'den başlayıp Üçyol taraflarina kadar bir yerde olması
Karsi tarafta ya da konak/Alsancak trafigin icinde olmazsa sevinirim.

izmir'in neresinde bilmem ama bolulu hasan usta varsa oradan alabilirsin.

  • motosiklet burclu adam  (12.09.22 01:24:44)
Ağam , petek pastanesi

  • bir ileti paylastim  (12.09.22 01:35:36)
bilgin baklava, fıstık baklava

  • faithless  (12.09.22 04:49:57)
Ağam
Doğan kaymak

  • Phoebe  (12.09.22 07:09:44)
Ağam

  • mikahakkinen  (12.09.22 09:13:29)
Karşıda olmasın deseniz de Petek Pastanesi
goo.gl

Merkezi Hatay'da (semt olan değil, şehir olan) ve inanılmaz güzel baklavaları var.
  • kobuzchu kiz  (12.09.22 09:26:19)
petek pastanesi bayraklı avcılar excluive'de de açıldı. ofise söylemiştik, beğenmişti misafirler.

  • Phoebe  (12.09.22 10:36:41)
Doğal 46

Baklavası Urfa'da yediklerime benziyor içi bol Antep fıstıklı. Ağam da güzel yapıyor ama fıstığı az o yüzden gerçek baklava diyemiyorum ben. Fıstığın damakta aroma bırakması gerekir, hamurdaki tereyağının değil.
Bunlar bir de Maraş dondurması yapıyor efsane. Maraşta yediğimden daha güzel. Uzun yol paketi de yapıyorlar kuru buz ile. Buca ve Bayraklı'da yerleri var bildiğim. Tavsiye ederim
  • hasmetizm 2046  (12.09.22 13:02:55)