Enstrüman için harici ses kartı aldım fakat ses gelmiyor

Bir türlü laptop'un dahili hoparlörlerinden guitar rig 6 veya amplitude ile ses alamıyorum, illa kulaklık ya da ekstra para verip monitör mü almak gerekiyor bunun için?

Kısaca evet.

Artık ses kartınız harici olan ses kartı dolayısı ile analog ses de o cihazdan çıkacak.

Uzunca teknik olarak input harici ses kartı output onboard kart yapıp laptop hoparlöründen ses alabilirsiniz. Çok müthiş bi ses gelmeyecektir, windows ise latency ve clock sync probleminin dibine vurma ihtimaliniz var.

Tabi bunu yapmak için apogee jam falan gibi bir şey de kesermiş sizi tek amacınız gitar input almaksa. Bence bi güzel bi ses kaynağı çözüp harici ses kartını kullanın output olarak da.

Kullandığınız yazılımın input output ayarlarından yapabilirsiniz dediğimi.
  • hedep  (11.09.22 15:48:02 ~ 15:50:26)
Win + R ile Çalıştır penceresini açıp aşağıdakini yazım Tamam de.

C:\Windows\System32\rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL mmsys.cpl,,1

Gelen pencerede Kayıt sekmesi açık olmalı. Orada değilse Kayıt sekmesine geçip kullandığın ses kartını seçtikten sonra Varsayılan yap de.
Kayıttan Yürütme sekmesine gelip dizüstü bilgisayarların hoparlörleri hangisiyse onu seçip varsayılan dersen kaydı harici ses kartından yapar ama sesi hoparlöre verir.
  • himmet dayi  (11.09.22 17:33:27)