Astroloji ile ilgili bir soru

Şimdi gezegenlerin ve yıldızların birbirine göre konumuna göre astroloji yorumu yapılıyor ya, sonuçta Kepler kanununa göre hangi gezegenin hangisiyle kaç derece açı yapacağı günbegün dakika dakika belli. Dolayısı ile ömrümüzün sonuna kadar hangi gun hangi burcun ne olacağı şimdiden belli değil mi? Bu durumda şimdiden 100 yıllık bir astroloji yorumu kitabı oluşturulabilir mi? Önümüzdeki sene şansın çok daha açık olacak ey yengeç burcu diyebilmeliyiz diye düşünüyorum.

genel etkileri bilebilirsiniz evet ama herkesin doğum haritası farklı olduğu için herkes farklı etkilenir.

mesela herkesin venüsü var ama kimininki 2. evde, kiminimki 10 derecede, kimininki güneşle kare açı yapmış, kimininki balık burcunda vs. vs. bir ton farklı kombinasyon var. o yüzden herkes farklı etkileniyor.
  • candide  (09.09.22 17:37:36)
@candide'in de dediği gibi gezegenlerin, sabit yıldızların vs. konumuna, açısına göre herkesin kendine has bir haritası oluyor. Yani ey yengeç burcu önümüzdeki sene şansın açık denebiliyor yüzeysel olarak ama ey cek önümüzdeki sene şu dönemlerde şansın açık ama nisan ayında borç harç işine dikkat et denebiliyor harita sayesinde

  • mtfbwy  (09.09.22 19:32:23)