Işıklar gitti prizler çalışıyor

Evdeki bütün ampuller bir anda söndü ama diğer elektronik aletler çalışıyor. Komşunun da prizleri çalışmıyor, ışıklar yanıyor. Diğer komşu da bizim gibi ışıklar var prizler çalışmıyor. Sigortaların hiç biri de atmamış. Sebebi ne olabilir ki

Macaba trifaze elektrik olabilir mi?.fazlardan birisi gitmiştir vs?
Apartman girişindeki saatin fotoğrafı var mı? Kablolarının olduğu kısmın

  • kisa  (08.09.22 22:40:00)
Kofra atmış olBilir mi

  • condom kurşunu  (08.09.22 22:40:15)
3 tane faz geliyordur. elektrik sağlayıcı aydem edaş neyse arayın.

  • mikahakkinen  (09.09.22 09:37:48)
(Anlattığım yöntem tehlikelidir, anlamayan biri için ölüm tehlikesi olabilir Allah korusun)

Eğer bu saate kadar çözülmediyse, bina girişinde elektrik panosunun altında kofra kutusu var. İşi bile ve elektrikten anlayan biri kapağı açıp baksın.

Bazen yerine tam oturtulmamış kofra bıçakları yerinden çıkıyor. Bıçaklardan biri yerinden çıktıysa fazlardan biri eksilmiştir.

Bu eksik faz sizin evde lambalar, komşuda ise prizlere ayrılmıştır tesadüfen montajcı tarafından.

Ama bu dediğim düşük bir ihtimal, yüksek ihtimal sokaktan binaya gelen fazın birinde arıza var, elektrik idaresine bilgi verin kontrol etsinler.

Yukarıda anlattığım yöntem çok tehlikelidir, işi bilmeyen biri kurcalamasın.
  • John Bloor  (09.09.22 10:20:15)